-4.5 C
Warka
sobota, 2 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejModlitwa za Niepodległą Polskę

  Modlitwa za Niepodległą Polskę

  W sobotę, 11 listopada o godzinie 11:00 w kościele pw. św. Mikołaja w Warce odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Udział pocztów sztandarowych, delegacji lokalnych organizacji i instytucji oraz wielu przybyłych wiernych sprawił, że atmosfera w świątyni była niezwykle podniosła i uroczysta. Wśród uczestników byli przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego: Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, Przewodniczący Rady Miejskiej Daniel Bugała, Wiceprzewodniczący Tadeusz Sobieraj, Radni – Jacek Gawroński, Jerzy Kołodziejski, Arkadiusz Marszałek, Adam Nowak, Urszula Orlik, Iwona Sekuła i Leszek Żelechowski, Radni Rady Powiatu Grójeckiego – Jan Madej i Andrzej Zaręba, który pełni również funkcję Członka Zarządu Powiatu.

  Na początku odczytany został rys historyczny po którym zebrani wspólnie odśpiewali Hymn Państwowy. Liturgię w intencji Ojczyzny odprawił proboszcz parafii pw. św. Mikołaja ks. Paweł Witkowski. Po zakończeniu uroczystej Mszy św. wręczone zostały nagrody w konkursie plastycznym „Nasz 11 listopada – wczoraj i dziś”. ZOBACZ WYNIKI KONKURSU TU

  Placówki oświatowe działające na terenie gminy Warka tego dnia złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy różnych miejscach pamięci narodowej w Warce. W ten sposób organizatorzy uroczystości chcieli upamiętnić bohaterów różnych wydarzeń na przełomie wieków, które doprowadziły do tego, że dziś wszyscy możemy żyć w wolnej Polsce.

  Organizatorami wareckich uroczystości niepodległościowych byli: Samorząd Warki, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Parafia pw. św. Mikołaja w Warce oraz Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o.

  Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE