Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejW rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego pomaszerujmy za Wysockim

  W rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego pomaszerujmy za Wysockim

  Wieczorem 29 listopada 2023 r. (środa) w Warce odbędzie się uroczystość poświęcona upamiętnieniu wybuchu Powstania Listopadowego. 193 lata po tym wydarzeniu będziemy wspominać mieszkańca Warki – Piotra Wysockiego, który był inicjatorem walk powstańczych. Przypomnimy sobie o wydarzeniach, które na zawsze zapisały się w kartach historii naszego kraju stając się jedynymi z ważniejszych zrywów dążących do niezależności państwa.

  Zapraszamy do udziału we Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej, uroczystym przemarszu czyli „Capstrzyku Listopadowym” oraz uroczystości przed pomnikiem Piotra Wysockiego.

  Program Uroczystości:

  Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Warce:

  16:00 – Msza św. w intencji Piotra Wysockiego i Ojczyzny

  17:00 – Capstrzyk Listopadowy – przemarsz w asyście wojskowej przed pomnik Piotra Wysockiego

   

  Pomnik Piotra Wysockiego:

  17:30

  – Hymn Państwowy

  – Powitanie uczestników i wystąpienie okolicznościowe

  – Apel Pamięci

  – Salwa Honorowa

  – Złożenie kwiatów i wiązanek

  – Wręczenie odznaczeń „Za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych”

  Na warecką „Noc Listopadową” zapraszają: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Warce, Szczep 1. Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych, Grupa Rekonstrukcji Historycznej WARKA, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego w Warce, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE