Więcej
  Strona głównaBlogiTylko do 17 grudnia wystawa o muzyce!

  Tylko do 17 grudnia wystawa o muzyce!

  Do 17 grudnia w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce będzie prezentowana wystawa „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym”.

  Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających już od kilku miesięcy. Swoją specyfiką wyłamuje się ze schematu tradycyjnych ekspozycji. Sala wystawowa zmieniona w salę kinową i wspaniała muzyka filmowa – przyciągnęły już do wareckiego muzeum wielu gości. Wystawę możemy jeszcze oglądać tylko do 17 grudnia, a w piątek 15 grudnia odbędzie się specjalny wieczór poświęcony zamknięciu ekspozycji. Nie zabraknie opowieści o tworzeniu wystawy, ciekawostek i oczywiście niezwykłej muzyki filmowej, w bardzo dobrym wykonaniu.  Tego dnia odbędzie się również promocja katalogu wystawy.

  Przypomnijmy na wystawie Muzeum przypomina wielkie osiągniecia z dziedziny muzyki filmowej siedmiu kompozytorów: Bronisława Kapera, Henryka Warsa, Krzysztofa Komedy, Krzysztofa Pendereckiego, Zbigniewa Preisnera, Wojciecha Kilara i Jana AP Kaczmarka. Pokazuje m.in. plakaty filmowe, pamiątki, ale i oryginalne obiekty wypożyczone od takich osobistości świata muzyki filmowej jak: Preisner i Kaczmarek. Wyrazili oni zgodę na prezentację m.in. certyfikatów nagród Golden Globe i Oscar, czy zaproszenia na galę oscarową.

  Każdy z kompozytorów zapisał wspaniałą kartę wnosząc wkład twórczy do słynnych hollywoodzkich produkcji takich jak: „Bunt na Bounty”, „Mój przyjaciel delfin”, „Dziecko Rosemary”, „Lśnienie”, „Kiedy mężczyzna kocha kobietę”, „Dracula” czy „Marzyciel”. Można się o tym przekonać nie tylko oglądając wystawę, ale i jej… słuchając. Po wejściu na salę ekspozycyjną otacza nas muzyka. Ścieżki dźwiękowe, które skomponowali nasi rodacy, towarzyszą nam przez cały czas obecności na wystawie. By lepiej wsłuchać się w ich brzmienie, można usiąść wygodnie w fotelu i delektować się dźwiękami ze znanych filmów.

  Gorąco polecamy odwiedzenie Muzeum wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji zwiedzać wystawy. W dniu 17 grudnia o godz. 16.00 odbędzie się ostatnie kuratorskie oprowadzanie po wystawie z historykiem Karolem Kucharskim.

  Zapraszamy.

  fot. Rafał Donica

   

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJPOPULARNIEJSZE