Więcej
  Strona głównaSportBieganieTo już prawie finisz biegowych zmagań w Warce

  To już prawie finisz biegowych zmagań w Warce

  W pochmurny i chłodny niedzielny poranek 5 listopada, odbył się przedostatni w tym roku bieg z cyklu IX Grand Prix Warki – Bieg Morsa – jak zwykle na klasycznej dla tej imprezy trasie: Skwer Morsa – ogrody działkowe – ścieżki pieszo-rowerowe wzdłuż Pilicy i w stronę miasta – Skwer Morsa.

  Uczestnicy mieli do pokonania 5 km na urozmaiconej technicznie trasie, na której rywalizowali także piechurzy z kijkami, których do mety przyprowadził (już po raz kolejny), zdecydowanie najlepszy w tej kategorii Piotr Pacyna z Radomia, a wśród kobiet triumfowała nasza Maria Ulijasz.

  Wśród biegaczy prawie w komplecie mieliśmy tych samych faworytów do zwycięstwa, co w biegu wiosennym (zabrakło jedynie Piotra Basiaka), którzy między sobą rozegrali wyścig, ustalając kolejność niemalże od początku walki. Zwyciężył Grzegorz Neska z Przystałowic Dużych przed Marcinem Podczasi z Kozienic i Rafałem Lewochą z Jastrzębia.

  Rywalizację kobiet rozstrzygnęła na swoją korzyść Diana Zielińska przed Oleną Oliinyk i Agnieszką Rudnicką – wszystkie z Warki.

  Po biegu jak zawsze na uczestników czekała gorąca zupa i herbata, przy których toczyły się długie rozmowy o mijającym sezonie, planach biegowych i bieżącym dylemacie: wejść do wody z Wareckimi Morsami czy nie…

  Ale zanim rozpoczęła się kąpiel, uroczyście udekorowano zwycięzców w poszczególnych kategoriach pucharami, dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Księgarnię Państwa Wojtas z Warki.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom wspomagającym imprezę oraz jak zwykle składamy podziękowania wszystkim naszym Sponsorom i Partnerom: z Gminą Warka i Panem Burmistrzem Dariuszem Gizką oraz  Dyrektorem CeSiR Panem Pawłem Maciejewskim na czele. Serdeczne podziękowania kierujemy także do Pana Cezarego Kołodziejskiego, radnego powiatu grójeckiego, za wspieranie naszych imprez biegowych.

  I teraz przed nami został już ostatni akcent naszej całorocznej biegowej batalii i ostatnie w tym sezonie rozdanie nagród: finałowy Bieg Mikołajkowy, na którym podsumujemy i nagrodzimy najlepszych biegaczy w całym cyklu Grand Prix Warki.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych 3 grudnia do lasu za rzeką, pod wieżę obserwacyjną!

  Jacek Winiarczyk

  Bieg Morsa, Warka, 05.11.2023

  Wyniki:

  Open Panowie:

  1. Grzegorz Neska
  2. Marcin Podczasi
  3. Rafał Lewocha

  Open Panie:

  1. Diana Rudnicka
  2. Olena Oliinyk
  3. Agnieszka Rudnicka

  K20

  1. Karolina Rotuska
  2. Klaudia Tuszyńska
  3. Aneta Marczewska

  M20

  1. Bartosz Barański
  2. Szymon Mrozowski
  3. Rafał Kabot

  K30

  1. Anna Sobczyk
  2. Olga Gabler
  3. Paulina Latosik

  M30

  1. Grzegorz Sobczyk
  2. Marek Mikołajczyk
  3. Grzegorz Gabler

  K40

  1. Agnieszka Brogowicz-Stępniewska
  2. Anna Rzepecka-Gontar
  3. Anna Lusarczyk

  M40

  1. Michał Podsiadły

  2. Paweł Janik

  1. Karol Grabda

  K50

  1. Jolanta Nędzołek
  2. Teresa Bogumił
  3. Jolanta Pietras

  M50

  1. Piotr Kowalczyk
  2. Piotr Tulo
  3. Paweł Jeż

  K60

  1. Marta Mikołajczyk
  2. Krystyna Tomaszewska

  M60

  1. Andrzej Mirkiewicz
  2. Ryszard Wolszczak
  3. Czesław Nocuń

  Nordic Walking Open M:

  1. Piotr Pacyna
  2. Marian Chylicki
  3. Adrian Iwanowski

  Nordic Walking Open K:

  1. Maria Ulijasz
  2. Małgorzata Koperska
  3. Maria Jędral

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE