Więcej
  Strona głównaDla mieszkańcaKolejny „Wieczór z Kulturą” w rytmie tanga

  Kolejny „Wieczór z Kulturą” w rytmie tanga

  W niedzielę 26 listopada, w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, po raz drugi w tym roku, na specjalne życzenie muzealnej publiczności, odbył się koncert „Tango mych marzeń i snów”.

  To był już XXXV „Wieczór z Kulturą”. Podczas koncertu zaprezentowane zostały najpiękniejsze tanga polskie Szpilmana, Petersburskiego, ale także światowe tangowe przeboje Gardela, Rodrigueza czy Piazzolli. Szlagiery takie jak: ,,To ostatnia niedziela’’ czy „Tango Milonga” śpiewała niemal cała sala, a Artyści przenieśli Gości w czasy przedwojennej Warszawy.

  Mistrzowskie wykonanie i cudowną atmosferę wieczoru zawdzięczamy znakomitym muzykom zespołu TANG TANGO: Anna Wandtke (skrzypce), Piotr Kopietz (bandoneon), Mirosław Feldgebel (fortepian), Sebastian Wypych (kontrabas, kierownictwo artystyczne). Towarzyszyła im utalentowana wokalistka Maria Roma Klatka. Koncert uświetniła wyśmienita para taneczna: Tatiana TatiVany i Piotr Woźniak – mistrzowie tanga.

  Muzeum dziękuje Artystom za tak piękne przeżycia, podziękowania kieruje również do wszystkich Gości koncertu.

  Fot. R. Donica

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJPOPULARNIEJSZE