Więcej
  Strona głównaInstytucjeWareckie liceum wybiera Młodzieżowe Słowo ROKU 2023

  Wareckie liceum wybiera Młodzieżowe Słowo ROKU 2023

  W tym roku nauczyciel wareckiego liceum, Zbigniew Stępień, pełni na zaproszenie PWN honorową rolę Ambasadora Plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku 2023. Korzystając z tego faktu, szkoła zdecydowała się przeprowadzić lokalne prawybory ogólnopolskiego głosowania.

  W przygotowanym formularzu uczniowie mogli oddać głos na jedno z 20 najpopularniejszych słów wyłonionych w pierwszym etapie ogólnopolskiego głosowania. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności 17 listopada liceum miało gości z okolicznych szkół podstawowych, którzy oglądali „Zemstę” wystawioną przez teatr Wyso(c)ki Poziom pod kierownictwem dyrektor Ewy Karkowskiej i księdza Piotra Jaworskiego. Dzięki temu w szkolnych wyborach Młodzieżowego Słowa Roku oddano aż 311 głosów!

  Najpopularniejsze okazało się słowo „SIGMA”, na które zagłosowało 71 uczestników. Wśród samych wareckich licealistów oddano 184 głosy, a numerem jeden okazało się słowo „REL”.

  Zastanawiacie się, co znaczą te słowa? Poniżej podajemy ich słownikowe definicje.

  SIGMA – określenie wywodzące się z manosfery i odnoszące się do mężczyzny niezależnego, intrygującego, pewnego siebie. Sigma jest „samotnym wilkiem”, przekonanym o swej nieprzeciętności, odnosi sukcesy, ale się z tym nie afiszuje. Współcześnie, coraz częściej używane na określenie każdej osoby (także kobiety), która cieszy się z jakiegoś osiągnięcia; wyrażenie podziwu.

  REL – z ang. relatable; ‘możliwy do powiązania z tematem’; potwierdzenie tego, co mówił przedmówca; inaczej „czuję to samo” lub zgadzam się z tobą”.

  LO Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE