Więcej
  Strona głównaInstytucjeWyjątkowe ślubowanie klas pierwszych wareckiego LO

  Wyjątkowe ślubowanie klas pierwszych wareckiego LO

  „Zaczynacie kolejny, jeden z najważniejszych, etap edukacji…”

  Wyjątkowe uroczystości w wareckim liceum – obchody 193. rocznicy Powstania Listopadowego oraz ślubowanie klas pierwszych.

  Cztery klasy pierwsze uroczyście ślubowały na sztandar szkoły – sumienne wypełnianie obowiązków ucznia oraz godne reprezentowanie Liceum Ogólnokształcącego w Warce. Nastąpiło to, jak co roku, 29 listopada, w kolejną rocznicę Nocy Listopadowej, podczas której patron naszej szkoły, Piotr Wysocki, poprowadził rodaków do buntu przeciwko carskiej dyktaturze. Od tej pory, jak Polacy pierwszej połowy XIX wieku, tak i wy, młodzi uczniowie – wzięliście na siebie odpowiedzialność i roznieciliście wielką nadzieję – na przyszłą lepszą Polskę, która stanie się taką – za Waszym udziałem.

  Ślubowanie miało miejsce na auli naszej szkoły i zaczęło się o godzinie 11:00. Dyrektor Ewa Karkowska uroczyście powitała gości: delegację X. Opolskiej Brygady Logistycznej pod dowództwem podpułkownika Krzysztofa Kwiatkowskiego, sierżant Marzenę Czaplińską, sierżanta Przemysława Romanowskiego, reprezentantów Rady Powiatu Grójeckiego, dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce – Iwonę Stefaniak i dyrektora CeSiR w Warce – Pawła Maciejewskiego, wychowawców klas pierwszych, członków Rady Rodziców, samorządy uczniowskie LO, rodziców uczniów klas pierwszych oraz całe grono młodzieży. Wszyscy razem głośno odśpiewali hymn narodowy.

  Stanisław Podlasek poprowadził uczniów do aktu ślubowania, który nastąpił z rąk podpułkownika Krzysztofa Kwiatkowskiego. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu szkoły, nastąpiły przemówienia – przewodniczącej Rady Rodziców, rodziców uczniów klas pierwszych, przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz, w imieniu Starosty Powiatu Grójeckiego – radnego powiatowego, Cezarego Kołodziejskiego.

  Po ceremonii ślubowania wszyscy przez ponad godzinę oddawali się patriotycznej refleksji podczas oglądania akademii ku czci naszego patrona, Piotra Wysockiego, przygotowanej przez uczniów klas pierwszych i Agnieszkę Rudnicką. Był to artystyczny pokaz wzniosłych recytacji, talentów wokalnych oraz aktorskich – młodych ludzi z klas 1a i 1b. Scenki przedstawiały młodzieżowe dywagacje na temat pojęcia polskości i relacji łączących współczesne pokolenie z własnym krajem oraz przypominały życiorys Piotra Wysockiego, historię zrywu niepodległościowego, a także różne oblicza miłości do ojczyzny – w poetyckich „wariacjach” naszych polskich klasyków. Okraszone patriotyczną nutą znanych narodowych melodii – wprowadziły wszystkich w pełen melancholii nastrój… I pozostawiły w nim jeszcze przez większą część tego pełnego wrażeń dnia.

  Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy goście i „gospodarze” szkoły mogli oddać się miłym rozmowom podczas słodkiego poczęstunku. Klasy pierwsze uwieczniły ten ważny dzień na fotografiach, do których ustawiły się z wychowawcami i panią Dyrektor.

  LO Warka

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE