Więcej
  Strona głównaBlogiRekord zimna w wodzie!

  Rekord zimna w wodzie!

  Z początkiem listopada ruszył kolejny, czwarty cykl ICP (Ice Cup Poland), który w tym sezonie zawiera jedenaście imprez, gdzie w różnych akwenach rywalizują zimowi pływacy.

  Podczas ostatnich zawodów, które rozgrywane były 9 grudnia w Pucku na Zatoce Puckiej, padł absolutny rekord zimna w historii zawodów w Polsce! Oficjalnie zmierzona temperatura wody to (uwaga!) minus -0,05°C przy temperaturze powietrza -2°C. W tak zimnej wodzie zawodnicy ścigali się na dystansach od 50 do 1000 m. Nasze miasto i klub Wareckich Morsów reprezentuje w tym sezonie dwoje zawodników: Katarzyna Macewicz, która pływa na dystansie 50 i 100 metrów oraz doświadczony zimowy pływak Jacek Winiarczyk rywalizujący na najdłuższym, królewskim dystansie 1 km.

  Zapytani o odczucia po pływaniu w Pucku jednogłośnie odpowiedzą: „zimno, zimno, strasznie zimno!” Niezależnie od długości rywalizacji, a na dystansie jednego kilometra to katorga – momentalnie skostniałe i sztywne dłonie już po 200 metrach, a do końca jeszcze 800. Mistyczne odczucia i pojawiająca się w głowie myśl „czy aby na pewno dam radę dopłynąć w jednym kawałku”. Choć czasami nie wszystkim udaje się dopłynąć do końca dystansu i zdarza się rezygnacja, to później i tak wszyscy zimowi pływacy zgodnie podkreślają, że ten „durny” sport jest mimo to piękny i trudny, wspaniale hartuje ciało, a przede wszystkim umysł.

  Dotychczasowe starty pływaków:

  18 listopada 2023 – Katowice – woda 7°C

  2 grudnia 2023 – Świętochłowice – woda 0,98°C

  9 grudnia 2023 – Puck – woda – 0,05°C

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE