Więcej
  Strona głównaInstytucjeJak minął miesiąc w Zespole Szkół na Obwodowej

  Jak minął miesiąc w Zespole Szkół na Obwodowej

  Był to bardzo pracowity, ale owocny miesiąc. Oj działo się, działo…

  Spotkanie dla rodziców z doktorem psychiatrii – Julitą Garbacką

  11 grudnia w naszej szkole gościła dr Julita Garbacka, lekarz, specjalista psychiatrii, psychoterapeuta i terapeuta rodzin, w przeszłości ordynator oddziału psychiatrii dzieci i młodzieży. Pani doktor przybliżyła obecnym rodzicom i nauczycielom najważniejsze zagadnienia związane ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży, udzieliła też wskazówek, kiedy i jak reagować. W dzisiejszych czasach zdrowie psychiczne jest jednym z najważniejszych czynników prawidłowego funkcjonowania, dlatego tak ważne jest, aby o nie dbać. Dziękuję Ewie Stykowskiej za zorganizowanie spotkanie.

  Konferencja awatarowa

  W ramach projektu „Deutschbewegt” nasi uczniowie mogli uczestniczyć w Akademii Deutschspace Digital organizowanej przez Instytut Goethego. Uczestnicy konferencji awatarowej sprawdzili do czego przydaje się znajomość języka niemieckiego, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, dowiedzieli się jak korzystać z czatu GPT i jakie możliwości daje sztuczna inteligencja. Wzięli udział w symulacji – jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, uczestniczyli w grach i zabawach umożliwiających naukę języka poprzez ruch. To było ciekawe doświadczenie. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym nowatorskim wydarzeniu. Dziękuję Annie Pawelczyk i Klaudii Skowrońskiej za zorganizowanie spotkania.

  Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych

  29 i 30 listopada uczniowie uczący się w zawodach technik logistyk i technik handlowiec uczestniczyli w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych organizowanym przez firmę EUROCASH. Celem tego spotkania było promowanie kształcenia zawodowego, doskonalenie kompetencji uczniów i pokazanie im możliwości rozwoju kariery w zawodach technika handlowca i technika logistyka. Dziękuję Agacie Gabler-Śliwie i Adamowi Wrześniowi za zorganizowanie spotkanie.

  Zawody strzeleckie

  Gratulujemy uczniowi klasy 2 Technikum Informatycznego naszej szkoły, sukcesów w zawodach strzeleckich, które odbyły się w grudniu na strzelnicy w KOR-ze i życzymy dalszego rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Dziękuję Tadeuszowi Orłowskiemu i Dariuszowi Kantorowiczowi za zorganizowanie zawodów.

  Akademia Polonijna w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego

  8 grudnia w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbyło się kolejne spotkanie w ramach Akademii Polonijnej. Tym razem poprowadziła je Dorota Janiszewska-Jakubiak, dyrektor Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA. W niezwykle ciekawy sposób zaprezentowała cele i zadania, jakie stawia sobie prowadzona przez nią instytucja. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć filmy i zdjęcia z przeprowadzonych przez POLONIKĘ prac konserwatorskich i przedsięwzięć realizowanych w wielu miejscach na świecie. Pani dyrektor przedstawiła też wiele ciekawostek dotyczących życia i twórczości Polaków poza granicami kraju i zaprosiła do udziału w projektach prowadzonych przez Instytut. Dziękuję Elwirze Zawadzkiej za opiekę nad młodzieżą.

  Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

  10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Już od ponad dwudziestu lat Amnesty International organizuje z tej okazji Maraton Pisania Listów. Jest to forma wsparcia dla ludzi z całego świata, których prawa zostały złamane. Corocznie organizacja wybiera kilka takich osób z różnych stron świata. Uczestnicy maratonu piszą listy do osób lub instytucji, które mogą wpłynąć na los tych ludzi. Można też w ramach akcji napisać list wsparcia do pokrzywdzonego.

  W tym roku w inicjatywę włączyli się uczniowie klas 3A, 4 Toi, 4Tl, 4 Thl i 5 Th, którzy w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie napisali łącznie ponad sto listów w obronie prześladowanych osób. Listy te zostały wysłane do ambasad krajów, z których pochodzą ofiary. Dziękuję Elwirze Zawadzkiej za zorganizowanie tej akcji.

  Olimpiada Umiejętności Hotelarskich 

  13 grudnia w siedzibie szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbył się etap okręgowy Olimpiady Umiejętności Hotelarskich, której hasło przewodnie brzmi: „Sukces w hotelarstwie to też odkrywanie potrzeb gościa biznesowego”. Na liście zakwalifikowanych do eliminacji znalazły się dwie uczennice 5 klasy technikum hotelarskiego naszej szkoły: Wiktoria Malinowska oraz Wiktoria Wicha.

  Uczennice musiały zmierzyć się z testami sprawdzającymi wiedzę hotelarską wykraczającą poza podstawę programową oraz wykazać się wiedzą z języka angielskiego. Do etapu centralnego zakwalifikowanych zostanie 30 uczniów ze wszystkich okręgów w Polsce. Trzymamy kciuki, aby nasze Wiktorie znalazły się wśród tej trzydziestki. Dziękuję Anecie Wodzińskiej i Izabeli Podworskiej za przygotowanie uczennic do olimpiady.

  Egzaminy zawodowe – sesja zimowa

  W styczniu odbyły się egzaminy zawodowe.

  Uczniowie klas piątych po raz ostatni (miejmy nadzieję) stanęli w obliczu zadań z kwalifikacji zawodowej. Ale nie tylko oni…

  Życzymy im powodzenia i dalszych sukcesów!

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE