27.8 C
Warka
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
Więcej
  Strona głównaKulturaKino"Ocalić twarz" z grójeckim DKF-em

  „Ocalić twarz” z grójeckim DKF-em

  Kolejnym filmem pokazywanym w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jasminum” będzie nagrodzony Oscarem dokument OCALIĆ TWARZ. Był on prezentowany na IV Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych „HumanDOC”. Seans w naszym kinie będzie rodzajem miniaturowej repliki tego wydarzenia, które, tak jak i do nas, dotarło do bardzo wielu kin w całej Polsce. Wstęp wolny! Zapraszamy!

  14 grudnia 2013 r. (sobota), godz. 17.30, sala kinowa GOK-u, wstęp wolny!

  OCALIĆ TWARZ to dokument kręcony w Pakistanie o kobietach będących ofiarami ataków z użyciem kwasu. Film podąża za dwiema kobietami, Zakia i Rukhsana, które przeżyły takie napaści, podkreślając wyzwania przed którymi stają podczas leczenia oraz w walce o sprawiedliwość. W marcu Pakistan otrzymał głęboko przygnębiające przypomnienie powagi tych zmagań po samobójstwie Fakhra Younas, która doznała straszliwych ran w ataku kwasem w maju 2000 roku, za który jej mąż został uniewinniony. Nie są to pojedyncze przypadki, ale wiele z nich nie jest zgłaszanych władzom. Niewielka dostępność rekonstrukcyjnych operacji plastycznych powoduje, że ofiary noszą swoje fizyczne i psychiczne blizny do końca życia. Oprawcy którzy stają przed wymiarem sprawiedliwości, najczęściej mężowie czy inne osoby znane ofierze, otrzymują zwykle minimum kary, jeśli w ogóle są skazywani.

  OCALIĆ TWARZ (tyt. oryg. „Saving Face”), dokumentalny, występują: Mohammad Jawad i inni, reżyseria: Sharmeen Obaid Chino i Daniel Junge, zdjęcia: Aaron Kopp i Martina Radwan, montaż: Davis Coombe i Hemal Trivedi, muzyka: Gunnard Doboze, czas trwania: 52 min., 2012

  DKF „Jasminum”:

  OCALIĆ TWARZ (reż. Sharmeen Obaid Chino i Daniel Junge)

  14 grudnia 2013 r. (sobota), godz. 17.30, sala kinowa GOK-u, wstęp wolny!

  Ocalic twarz

  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE