Więcej
  Strona głównaKulturaKino"Ocalić twarz" z grójeckim DKF-em

  „Ocalić twarz” z grójeckim DKF-em

  Kolejnym filmem pokazywanym w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jasminum” będzie nagrodzony Oscarem dokument OCALIĆ TWARZ. Był on prezentowany na IV Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych „HumanDOC”. Seans w naszym kinie będzie rodzajem miniaturowej repliki tego wydarzenia, które, tak jak i do nas, dotarło do bardzo wielu kin w całej Polsce. Wstęp wolny! Zapraszamy!

  14 grudnia 2013 r. (sobota), godz. 17.30, sala kinowa GOK-u, wstęp wolny!

  OCALIĆ TWARZ to dokument kręcony w Pakistanie o kobietach będących ofiarami ataków z użyciem kwasu. Film podąża za dwiema kobietami, Zakia i Rukhsana, które przeżyły takie napaści, podkreślając wyzwania przed którymi stają podczas leczenia oraz w walce o sprawiedliwość. W marcu Pakistan otrzymał głęboko przygnębiające przypomnienie powagi tych zmagań po samobójstwie Fakhra Younas, która doznała straszliwych ran w ataku kwasem w maju 2000 roku, za który jej mąż został uniewinniony. Nie są to pojedyncze przypadki, ale wiele z nich nie jest zgłaszanych władzom. Niewielka dostępność rekonstrukcyjnych operacji plastycznych powoduje, że ofiary noszą swoje fizyczne i psychiczne blizny do końca życia. Oprawcy którzy stają przed wymiarem sprawiedliwości, najczęściej mężowie czy inne osoby znane ofierze, otrzymują zwykle minimum kary, jeśli w ogóle są skazywani.

  OCALIĆ TWARZ (tyt. oryg. „Saving Face”), dokumentalny, występują: Mohammad Jawad i inni, reżyseria: Sharmeen Obaid Chino i Daniel Junge, zdjęcia: Aaron Kopp i Martina Radwan, montaż: Davis Coombe i Hemal Trivedi, muzyka: Gunnard Doboze, czas trwania: 52 min., 2012

  DKF „Jasminum”:

  OCALIĆ TWARZ (reż. Sharmeen Obaid Chino i Daniel Junge)

  14 grudnia 2013 r. (sobota), godz. 17.30, sala kinowa GOK-u, wstęp wolny!

  Ocalic twarz

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE