Więcej
  Strona głównaInstytucjeGmina Warka z nowym ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym

  Gmina Warka z nowym ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym

  W piątek 16 lutego w strażnicy OSP Warka odbyło się podpisanie umów na wsparcie zakupu czterech samochodów strażackich dla gmin Warka, Chynów, Jasieniec i Goszczyn.
  Wśród uczestniczących w uroczystości byli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wicemarszałek Rafał Rajkowski, Radny Sejmiku Mazowsza Leszek Przybytniak, zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych Monika Tchórznicka, Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Zaręba oraz samorządowcy z terenu czterech Gmin – Wójtowie Jasieńca, Chynowa i Goszczyna – Marta Cytryńska, Tadeusz Zakrzewski i Waldemar Kopczyński oraz samorządowcy z Gminy Warka – Burmistrz Dariusz Gizka, Wiceburmistrz Teresa Knyzio, wareccy Radni na czele z Przewodniczącym Danielem Bugałą oraz licznie przybyli strażacy z jednostek, które otrzymają nowe samochody oraz z wszystkich 12 wareckich OSP.
  Do ochotniczych straży pożarnych z Mazowsza trafi ogromne wsparcie z Unii Europejskiej – 253 mln zł. Jak podkreślił marszałek Adam Struzik, Unia od lat wspiera mazowieckich strażaków. – Przypomnę tylko, że w tej perspektywie pieniądze przekazujemy na wozy bojowe. Wsparcie jest rekordowe, bo ponad 250 mln zł, dzięki czemu aż 188 średnich i ciężkich samochodów strażackich zasili OSP w całym regionie. To doskonałe ukoronowanie 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej i 25-lecia samorządu województwa mazowieckiego.
  Wicemarszałek Rafał Rajkowski zaznaczył, że początek nowego roku w kwestii środków unijnych jest bardzo intensywny. – Zależy nam, aby samochody jak najszybciej trafiły do jednostek, więc niemal każdego dnia podpisujemy umowy z samorządami i jednostkami OSP. Dzięki temu nasze jednostki będą dysponować nowoczesnymi wozami. To ważne wsparcie dla druhen i druhów. W sytuacjach zagrożenia to właśnie oni niosą pomoc mieszkańcom, dlatego zasługują na nowoczesny sprzęt, który nie tylko ułatwi im tę trudną pracę, lecz także zwiększy ich bezpieczeństwo w trakcie służby.
   W imieniu wszystkich Samorządowców głos zabrał Burmistrz Warki Dariusz Gizka. Podziękował za tak potężne i historyczne wsparcie dla jednostek OSP. Tylko dla czterech wspomnianych Gmin to wsparcie wysokości ponad 6,6 mln zł. Burmistrz podkreślił, że Samorząd Mazowsza w sposób stały wspiera strażaków ochotników i lokalne Samorządy co w znacznym stopniu poprawia sprawność OSP i bezpieczeństwo mieszkańców.
  Do OSP Warka trafi ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości 1.784.939,10 zł z czego dotacja z Unii Europejskiej 1.516.220,73 zł.
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE