Więcej
  Strona głównaBlogiPowalczymy o kolejne środki z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

  Powalczymy o kolejne środki z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

  Samorząd Województwa Mazowieckiego realizuje kolejną, już 5 edycję Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W tym roku na projekty ogólnowojewódzkie i podregionalne przewidziana jest pula aż 30 mln zł. Wśród złożonych projektów, które przeszły już pozytywną ocenę formalną i sprawdzane są pod kątem merytorycznym są projekty wareckie. Jeśli zostaną ocenione pozytywnie to każdy mieszkaniec województwa mazowieckiego, czy to z Gminy Warka czy z innych części Mazowsza będzie mógł zagłosować w dniach 24 maja – 23 czerwca na 1 projekt OGÓLNOWOJEWÓDZKI i 1 projekt PODREGIONALNY.

  Przypomnijmy, że dzięki głosom mieszkańców udało się zorganizować zeszłoroczną edycję VIVAT PUŁASKI m.in. z dużym koncertem jakiego dawno na tej imprezie nie było czyli występem Grzegorza Hyżego. W tym roku dzięki głosom oddanym w 2023 roku zorganizowane zostaną w Warce 3 wydarzenia – kolejna edycja VIVAT PUŁASKI ale też ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA i ŚWIĘTO SENIORÓW POWIATU GRÓJECKIEGO. Będą one dzięki środkom z Budżetu Mazowsza jeszcze bardziej okazałe i bogate w liczne darmowe atrakcje dla uczestników.

  W bieżącym roku udało się złożyć 1 wniosek do puli OGÓLNOWOJEWÓDZKIEJ i aż 4 projekty do puli PODREGIONALNEJ (w głosowaniu „do wyboru”).

  OGÓLNOWOJEWÓDZKIE:

  • Nr 62 – VIVAT PUŁASKI piknik historyczno-kulturalny

  PODREGIONALNE:

  • Nr 63 – ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA
  • Nr 64 – ŚWIĘTO SENIORÓW POWIATU GRÓJECKIEGO
  • Nr 65 – LATO NAD PILICĄ – cykl wydarzeń kulturalno-rekreacyjno-sportowych
  • Nr 453 – Orkiestra MODERATO dumą Warki i Mazowsza!

  Jeśli, po raz kolejny pokażemy, że zależy nam na rozwoju Warki i fajnych aktywnościach oraz działaniach dla mieszkańców to w roku 2025 będziemy mogli uczestniczyć w bogatych w darmowe atrakcje wydarzeniach sfinansowanych z budżetu Mazowsza!

  Andrzej Zaręba

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE