Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRTo był aktywny rok dla wareckich NGO's

  To był aktywny rok dla wareckich NGO’s

  12 marca w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbyło się spotkanie podsumowujące działalność w ostatnim roku lokalnych organizacji pozarządowych działających w zakresie kultury, turystyki, rekreacji, wspierania aktywizacji, integracji mieszkańców i działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

  Przybyłych gości powitał Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzej Zaręba, następnie przedstawiciele wszystkich organizacji przedstawili w skrócie zrealizowane w roku 2023 działania, opowiedzieli o planach i o problemach z jakimi się borykają. Współpracę ze społecznikami podsumował Burmistrz Warki Dariusz Gizka. Podkreślił niezwykle duże zaangażowanie mieszkańców w aktywność lokalną i zadeklarował dalsze wsparcie ze strony Samorządu. Andrzej Zaręba, który w tej kadencji pełni funkcję Radnego Powiatu Grójeckiego i Członka Zarządu podsumował aktywność Powiatu na rzecz rozwoju lokalnego podkreślając wsparcie dla organizacji pozarządowych w formie konkursów, które w tej kadencji zostały przywrócone i na które w samym 2024 roku Powiat przeznaczył 240 tys. zł. Wśród uczestniczących w spotkaniu gości byli również Wiceburmistrz Teresa Knyzio oraz Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Paweł Maciejewski. Na zakończenie spotkania Burmistrz Warki wspólnie z Dyrektorem „Dworku na Długiej” wręczyli przedstawicielom 12 organizacji społecznych podziękowanie za zaangażowanie i aktywność na rzecz mieszkańców.

  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele następujących organizacji społecznych:

  1. Koło Gospodyń Wiejskich Bończa
  2. Koło Gospodyń Wiejskich „Wolanki” Wola Palczewska
  3. Koło Gospodyń Wiejskich „Babeczki z Rodzynkami” Magierowa Wola
  4. Koło Gospodyń Wiejskich Nowa Wieś
  5. Koło Gospodyń Wiejskich Przylot
  6. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Aktywności Lokalnej ANIMATOR
  7. Stowarzyszenie „Made in Bończa”
  8. Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych TĘCZA
  9. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – Oddział im. Wiktora Krawczyka w Warce
  10. Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  11. Rodzinny Ogród Działkowy „Winnica – Maki” w Warce
  12. Rodzinny Ogród Działkowy „Winnica” w Warce
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE