Więcej
  Strona głównaInstytucjeWarecki WTZ z nowym autem!

  Warecki WTZ z nowym autem!

  Z radością informujemy, że Starostwo Powiatowe w Grójcu zakupiło na potrzeby Warsztatu Terapii Zajęciowej w Warce, prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Tęcza”, nowy 9-miejscowy samochód Volkswagen Caravelle przystosowany do przewozu dwóch osób na wózkach. Zakupu dokonano w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D. Uroczyste przekazanie samochodu nastąpiło 22 listopada 2023 roku.

  Obecnie dzięki temu zakupowi WTZ Warka posiada 2 samochody 9-miejscowe przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Jeden samochód dowozi 8 uczestników z terenu Gminy Chynów z miejscowości: Watraszew, Zawady, Budziszynek, Chynów, Machcin, Sułkowice, Drwalew i Barcice Drwalewskie, a drugi 9 uczestników z terenu Gminy Warka z miejscowości: Wichradz, Brzezinki, Laski, Kalina, Niwy Ostrołęckie i Warka, 2 osoby z Gminy Grabów nad Pilicą z Augustowa i Wyborowa oraz 1 uczestnika z Anielina w Gminie Magnuszew. Uczestnicy biorą udział w zajęciach 5 dni w tygodniu, a ze względu na rozległy obszar posiadanie sprawnych i bezpiecznych samochodów jest niezbędne do zapewnienia ciągłości dowozów.

  Dzięki hojności firm i przedsiębiorców działających na terenie gmin: Warka, Chynów, Magnuszew i Grabów nad Pilicą, do których zwróciliśmy się o darowizny, nowy samochód został wyposażony w windę do pionowego przemieszczania osób na wózkach oraz wysuwany stopień pod drzwiami bocznymi ułatwiający wsiadanie.

  Finansowanie zakupu samochodu:

  • PFRON – 135.000 zł (wniosek o dotację złożony przez Powiat Grójecki)
  • Powiat Grójecki – 61.600 zł
  • Gmina Chynów – 20.000 zł
  • Gmina Warka – 10.000 zł
  • Gmina Grabów nad Pilicą – 2.000 zł
  • Stowarzyszenie „Tęcza” – 70.000 zł

  Razem: 298.600 zł

  Dzięki nowemu samochodowi nasza instytucja będzie mogła skuteczniej realizować swoją misję i zapewnić uczestnikom dogodne warunki do zwiększenia aktywności życiowej i fizycznej oraz szansę zapobiegania ich społecznemu wykluczeniu, a tym samym osiągnięcie ich możliwie pełnego usamodzielnienia się.

  Środki Stowarzyszenia „Tęcza” pochodzą głównie z darowizn, a także z 1,5% podatku i składek członkowskich.

  Darowizny dla Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Tęcza” na zakup samochodu na potrzeby Warsztatu Terapii Zajęciowej w Warce w 2023 roku przekazali: Edward Strzeżek – Stacja Obsługi Samochodów Warka, Bank Spółdzielczy w Warce, Arctic Sp. z o. o. Radziejowice, Malchem Sp. z o. o. Sułkowice, Geyer & Hosaja Mielec, Frostico Chłodnia Warka S. A., Trans-Med Dariusz Witkowski Murowanka, Deltima Sp. z o. o. Warszawa, Janusz Lipka, Biowet Drwalew Sp. z o. o., Andrzej Majewski Auto-Kurs Warka, Grzegorz Więckowski, Szczypek Mirosław, Wodziński Tadeusz PPHU Wodziński Pilica, Majewski Euzebiusz i Majewska Aurelia, Grupa Konary Sp. z o. o., Multi-Smak Sp. z o. o. Warszawa, Elektroklimat Paweł Okoń Zagroby, Gospodarstwo Sadownicze Zbigniew Pietrzycki Konary, Cendrowicz Bartosz Cendromet Technology Ostrołęka, Tulo Teresa Handel art. Rolno – Przemysłowymi, Zawodnik Dariusz i Zawodnik Ewa, Albero Pizzeria Kuchnia Włoska Warka, Jacek Wojciechowski, Mirosław Smogur EL-MONT Warka, Anna Dembińska, Majewski Tadeusz, Księgarnia Szkolna Grażyna Wojtas Warka, Piekarz Kamil oraz członkowie Stowarzyszenia „Tęcza”.

  Łączna kwota darowizn wyniosła 40.205,00 zł. Wszystkie darowizny zastały wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem – Stowarzyszenie „Tęcza” dofinansowało zakup samochodu kwotą 70.000,00 zł.

  W imieniu Stowarzyszenia „Tęcza” i Warsztatu Terapii Zajęciowej pragniemy serdecznie podziękować darczyńcom i wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu nowego samochodu.

  Korzystając z okazji, z całego serca zachęcamy Państwa do przekazania 1,5% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. Aby tego dokonać, wystarczy w odpowiednich rubrykach formularza PIT wpisać numer KRS naszego Stowarzyszenia  oraz kwotę stanowiącą 1,5% należnego podatku. KRS 0000241358 Tęcza – Warka

  WTZ Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE