Więcej
  Strona głównaInstytucjeWigilja w pałacu

  Wigilja w pałacu

  Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie mieści się w zabytkowym pałacu. Wyjątkowy charakter szkoły, jej piękne położenie i klimatyczne wnętrza, ocieplone dziesiątkami dziecięcych serduszek sprzyjają integracji i zabawie.

  Boże Narodzenie w Polsce to święta obchodzone w sposób szczególnie uroczysty. Towarzyszą temu wielkie przygotowania. Uczniowie na zajęciach poznawali zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Uczyli się kolęd, lepili aniołki i postacie do szopki betlejemskiej, ubierali klasowe choinki, robili ozdoby choinkowe, stroiki oraz kartki świąteczne. Brali również udział w konkursach świątecznych i kiermaszu. Dopełnieniem tych działań było uroczyste spotkanie wigilijne.

  W tym roku odbyło się 20 grudnia i było zupełnie inne niż zwykle.

  W pięknie udekorowanej sali, przy nakrytych i zastawionych wigilijnymi daniami stołach spotkali się wszyscy uczniowie szkoły, przedszkolaki, nauczyciele i pracownicy szkoły. Przybyli również przedstawiciele rodziców i zaproszeni goście. Atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim. Światło świec, zabytkowe wnętrze, piękna choinka i siano pod płóciennym obrusem były tylko namiastką klimatu jaki panował podczas naszej szkolnej wigilii. Były wzajemne życzenia, łamanie się opłatkiem. Każda klasa przy stole recytowała wiersze i śpiewała kolędę. Chętni mogli zaśpiewać kolędy przy choince. Uczniowie obdarowali nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszonych gości własnoręcznie wykonanymi bombkami.

  Dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju.

  Wspólnie spędzony czas umilił przedświąteczny okres oraz pozwolił na zacieśnienie więzi w świątecznej, radosnej atmosferze. Dlatego właśnie z ochotą podejmujemy wszelki trud, aby w tym dniu znaleźć się w gronie koleżanek, kolegów, nauczycieli i wszystkich przyjaciół szkoły. Jest to wyjątkowa okazja do wzmocnienia więzi, wzajemnej życzliwości w  magicznej świątecznej atmosferze.

  Info. PSP Michałów

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE