Więcej
  Strona głównaInstytucjeWARKA - WYBORY SAMORZĄDOWE 2024 - Wybieramy Burmistrza Warki!

  WARKA – WYBORY SAMORZĄDOWE 2024 – Wybieramy Burmistrza Warki!

  7 kwietnia 2024 roku każdy z obywateli posiadających prawa wyborcze będzie miał możliwość wzięcia udziału w wyborach samorządowych. Będzie to niezwykle ważne głosowanie – wybierzemy tych, którzy decydować będą m.in. o inwestycjach w naszej najbliższej okolicy.

  Podczas wyborów otrzymacie Państwo 4 karty do głosowania:

  • Z kandydatami na Burmistrza Warki
  • Z kandydatami do Rady Miejskiej w Warce
  • Z kandydatami do Rady Powiatu Grójeckiego
  • Z kandydatami do Rady Sejmiku Województwa Mazowieckiego

  UWAGA! Na każdej otrzymanej karcie do głosowania można zaznaczyć tylko JEDEN RAZ ZNAK „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki).

  Głos będzie ważny, jeśli w kratce przy nazwisku danego kandydata postawiony zostanie znak „X” . W sytuacji, gdy na karcie postawiony zostanie inny znak, np. ptaszek lub kółko głos zostanie uznany przez komisję jako nieważny.

  Lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7:00 – 21:00.

  W pierwszym artykule informowaliśmy o tym gdzie zlokalizowanych jest 20 lokali wyborczych i mieszkańcy jakich ulic i miejscowości w nich mogą zagłosować – KLIKNIJ TUTAJ.

  W drugim artykule informowaliśmy o 15 okręgach wyborczych w których wybierani będą po 1 Radnym do Rady Miejskiej – KLIKNIJ TUTAJ.

  Dziś zaczynamy prezentację 4 poziomów wyborów, które będziemy mogli dokonać 7 kwietnia. Pierwszą z kart otrzymanych do głosowania będzie karta zawierająca KANDYDATÓW NA BURMISTRZA WARKI.

  Wybierać będziemy pomiędzy 3 zgłoszonymi kandydatami:

  1. GIZKA Dariusz Witold, lat 57, wykształcenie wyższe, nie należy do partii politycznej, zam. Warka, zgłoszony przez KWW WSPÓLNIE DLA MIASTA I GMINY WARKA
  2. RAWSKI Tomasz, lat 30, wykształcenie wyższe, nie należy do partii politycznej, zam. Warka, zgłoszony przez KWW PO STRONIE WARKI
  3. SOBIERAJ Łukasz, lat 41, wykształcenie wyższe, nie należy do partii politycznej, zam. Warka, zgłoszony przez KWW DOBRA ZMIANA

  W przypadku wyborów na Burmistrza decydować będzie bezpośrednio ilość zdobytych głosów. Jeśli jeden z kandydatów na Burmistrza Warki otrzyma powyżej 50% wszystkich oddanych głosów wygrywa wybory w pierwszej turze. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska wymaganego progu to druga tura wyborów pomiędzy dwoma kandydatami z największą ilością głosów odbędzie się 21 kwietnia.

  BURMISTRZ – Obwieszczenie_o_zarejestrowanych_kandydatach

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE