Więcej
  Strona głównaInstytucje25-lecie SPZOZ w Warce - warsztaty, konferencja, konkurs plastyczny...

  25-lecie SPZOZ w Warce – warsztaty, konferencja, konkurs plastyczny…

  Warsztaty 8 marca br. i konkurs „JA to wiem – zdrowie jest ważne – Edycja III” – to już za nami…

  W ramach obchodów 25-lecia istnienia Przychodni Zdrowia w Warce, tegoroczny Dzień Kobiet mieszkańcy gminy i miasta Warka mieli okazję spędzić na bezpłatnych warsztatach poświęconych zdrowiu i profilaktyce, którym nieodłącznie towarzyszyło nasze hasło przewodnie „Ja to wiem – zdrowie jest ważne”. W ramach warsztatów była możliwość udziału m.in. w praktycznym szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów do resuscytacji krążeniowo–oddechowej, spotkaniu z fizjoterapeutą, gdzie można było uzyskać praktyczne informacje i porady z zakresu rehabilitacji, szkoleniu z samobadania piersi dla Pań, w ramach aktywnie prowadzonej polityki antynowotworowej (przeprowadzone dzięki uprzejmości personelu z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie z Warszawy). W trakcie kilkugodzinnego spotkania istniała także możliwość uzyskania porad dietetyka oraz otrzymania ciekawych przepisów na proste i zdrowe posiłki, a uczestnicy warsztatów mogli nawet ich posmakować – bowiem na wszystkich czekał pyszny i zdrowy poczęstunek. Każdy z uczestników miał możliwość zbadania parametrów, takich jak: pomiar ciśnienia tętniczego, czy określenia wskaźnika BMI.

  Rozstrzygnięty został także konkurs kierowany do pacjentów pn. „Ja to wiem – zdrowie jest ważne – Edycja III”, w którym wyłonionych zostało 50 Laureatów, a nagrodami były vouchery na badania densytometryczne. Serdecznie gratulujemy Laureatom.

   

  Co jeszcze przed nami?

  11 kwietnia br. – Konferencja poświęcona tematyce prozdrowotnej

  Zachęcamy do udziału w bezpłatnej konferencji, podczas której szczególny nacisk położony zostanie na tematykę związaną z prowadzeniem zdrowego stylu życia oraz profilaktyką, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki nowotworowej. Prelegentką podczas tego wydarzenia będzie m.in. Katarzyna Bosacka – osobowość medialna, autorka książek o tematyce zdrowego odżywiania, laureatka nagród za osiągnięcia związane z propagowaniem świadomości konsumenckiej i ekologicznej. Wśród mówców pojawi się także dr nauk medycznych – onkolog – praktyk prowadzący diagnostykę i leczenie nowotworów, będący jednocześnie orędownikiem profilaktyki przeciwnowotworowej i zdrowego stylu życia. Wśród osób zaproszonych nie zabraknie również specjalistki z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, która przedstawi wykład edukacyjny dotyczący badań profilaktycznych oraz słuszności ich wykonywania. Zachęcamy do udziału w konferencji, zaproszenia można uzyskać osobiście w Rejestracji SPZOZ w Warce lub zarezerwować pod numerem telefonu 48 670 29 96 od wtorku 26 marca br. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie Państwa zapraszamy!

  Konkurs plastyczny!

  W najbliższych dniach zostanie ogłoszony Konkurs plastyczny kierowany do Przedszkolaków oraz Uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu gminy i miasta Warka. Przedmiotem konkursu będzie interpretacja graficzna w postaci pracy plastycznej tematu „JA to wiem – zdrowie jest ważne”. Szczegóły konkursu zawarte są w Regulaminie, który już niebawem dostępny będzie na stronie internetowej i w siedzibie SPZOZ w Warce oraz w szkołach i przedszkolach. Zachęcamy do udziału w konkursie, na Laureatów czekają nagrody.

  SPZOZ Warka

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE