Więcej
  Strona głównaInstytucjePonad 2 mln zł dotacji dla Gminy Warka na odbudowę zbiorników retencyjnych!

  Ponad 2 mln zł dotacji dla Gminy Warka na odbudowę zbiorników retencyjnych!

  Gmina Warka pozyskała dofinansowanie na odbudowę zbiorników wodnych na terenach wsi Gąski, Hornigi, Wichradz, Opożdżew i Michałów Parcele. Inwestycje te otrzymają dofinansowanie w wysokości 100% poniesionych nakładów – dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działania Zarzadzania zasobami wodnymi.

  Zbiorniki zyskają nowe oblicze poprzez uregulowanie brzegów i ich zabezpieczenie, ale przede wszystkim zadania mają na celu poprawienie zdolności retencyjnych aby efektywnie zarządzać wodami opadowymi i z pól dla lepszej gospodarki wodnej.

  22 marca w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu Burmistrz Warki Dariusz Gizka podpisał umowy o dofinansowanie wymienionych powyżej zadań z Wicemarszałkiem Województwa Mazowieckiego Rafałem Rajkowskim.

  Zdjęcie: przykładowa wizualizacja, źródło – internet.

  Urząd Miejski

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE