Więcej
  Strona głównaBlogiPodziękowanie Burmistrza Dariusza Gizki

  Podziękowanie Burmistrza Dariusza Gizki

  Szanowni Mieszkańcy,

  z Waszej woli przez ostatnie trzy kadencje miałem przyjemność i zaszczyt pełnić funkcję burmistrza Miasta i Gminy Warka. Zgodnie z daną trzynaście lat temu obietnicą wsłuchiwałem się w Państwa oczekiwania i sukcesywnie je realizowałem. Był to wyjątkowy ale również trudny czas, pełen wyzwań oraz nieoczekiwanych kryzysów, takich jak pandemia czy wybuch wojny za wschodnią granicą. Mimo tych przeciwności zawsze byłem blisko ludzi. Wraz z radnymi Rady Miejskiej staraliśmy się robić to, czego oczekiwali od nas mieszkańcy. Wspólnie wykonaliśmy fantastyczną pracę i dobrze wykorzystaliśmy ten czas. To była naprawdę wyjątkowa droga do rozkwitu naszej Małej Ojczyzny. Daliśmy radę, m.in. dzięki dobrej współpracy z samorządem powiatowym i wojewódzkim. Udało nam się pozyskać ogromne środki na rozwój naszej gminy. Największe i najważniejsze inwestycje to z pewnością modernizacja linii kolejowej wraz z budową nowego przystanku Warka Miasto, budowa dwóch wiaduktów, przebudowa całej sieci dróg w mieście i gminie, zagospodarowanie brzegów Pilicy, bodowa nowego przedszkola, modernizacja i rozbudowa stadionu miejskiego wraz ze strzelnicą czy kompleksowa modernizacja ośrodka zdrowia wraz z wyposażeniem. Inwestycje te były możliwe dzięki środkom zewnętrznym – ponad 52 mln zł –  przekazanym ze środków unijnych, rządowych i z Samorządu Mazowsza.

  Swoją misję kończę z dumą i poczuciem spełnienia. Pamiętając Warkę sprzed 13 lat jestem spokojny, że zostawiam piękne, zadbane, zielone, czyste i bezpieczne miejsce, gotowe do dalszego rozkwitu. To, czego my nie zawsze dostrzegamy, widzą inni – goście, turyści i nasi sąsiedzi, a ci chętnie nas odwiedzają i bardzo sobie chwalą pozytywne zmiany. Wszystkie działania, które prowadziłem i wdrażałem, odbywały się z poszanowaniem dla naszego niezwykle bogatego dziedzictwa, a to sprawiło, że o Warce usłyszała nawet Ameryka.

  Wszystkim, którzy wspierali mnie w tej samorządowej działalności, składam serdeczne podziękowania. Dziękuję radnym wszystkich kadencji, sołtysom, strażakom z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, seniorom, kołom gospodyń wiejskich, stowarzyszeniom, dyrektorom i kierownikom jednostek organizacyjnych, pracownikom urzędu, a przede wszystkim mieszkańcom, którzy zawsze mnie wspierali w realizacji planów.

  Mojemu następcy życzę owocnej pracy. Naszemu całemu urzędowi nieustannego rozwoju
  i międzyludzkiej serdeczności.

  Za wszystko co się wydarzyło w moim życiu zawodowym jestem niezmiernie wdzięczny.

  Z wyrazami wdzięczności i szacunku

  Burmistrz Warki Dariusz Gizka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE