Więcej
  Strona głównaInstytucjeChorzy na grzechy - spektakl w Ostrołęce

  Chorzy na grzechy – spektakl w Ostrołęce

  27 marca w PSP w Ostrołęce odbył się spektakl wielkanocny pod tytułem: „Chorzy na grzechy”. Niniejszy spektakl to refleksyjna uczta dla duszy, ale też upamiętnienie Międzynarodowego Święta Teatru.

  Młodzi aktorzy z klas czwartej i piątej profesjonalnie wcielili się w różnorodne, złożone pod względem rysu psychologicznego postacie. Uczniowie wykazali się wzorowym zaangażowaniem, nieprzeciętną odpowiedzialnością za realizację powierzonego im zadania. By aktorska praca miała wysublimowany smak emocji – starali się piękną, spontaniczną energią młodości kreować „czuły narracyjnie” świat teatru. Powstało dzieło cenne artystycznie, nie tyko ze względu na nietuzinkowy, autorski scenariusz, czy też brawurowe kreacje aktorskie, ale przede wszystkim cenne ze względu na mądrość przekazu uniwersalnych treści, nurtujących problemów, priorytetowych aspektów codzienności i niecodzienności życia… Spektakl stał się echem cywilizacyjnego sumienia, które często zagłuszane jest przez współcześnie krzykliwe pokusy, lub ciche podszepty nieetycznych żądań, czy też dźwięki łamanych kręgosłupów moralnych.

  Choć tematyka spektaklu była trudna, budząca emocje, zachęcająca do refleksji, pełna znamiennych pytań retorycznych – to młodzi aktorzy poradzili sobie na szkolnej scenie teatralnej doskonale! Zacni Goście – nagrodzili naszych kreatywnych, zdolnych, ambitnych uczniów owacjami na stojąco. Spektakl zyskał tak duże uznanie widowni, że został powtórzony w innym terminie, dla szerszego grona zainteresowanych ową sztuką. Zasłużona satysfakcja – bardzo cieszy i motywuje do dalszych działań. Należy nadmienić, że publiczność była wielopokoleniowa – co stanowi ważny aspekt integracyjny społeczności szkolnej i wzmocnienie wartości wychowawczych w naszej placówce. Niewątpliwie, do sukcesu – jaki odniósł opisywany spektakl przyczynili się rodzice uczniów. Rodzice, nie tylko z wielkim wyczuciem i empatią mobilizowali dzieci do pracy artystycznej, ale również sprawdzili się w rolach: scenografów, kostiumografów, fotografów…

  Przedsięwzięcie „Chorzy na grzechy” – to nie tylko zapłon do rozwoju umiejętności i talentów artystycznych, to nie tylko przeżycie emocjonalne, to nie tylko terapia moralna, nie tylko „apteczka etyczna”, nie tylko antidotum na znieczulicę sumienia, ale przede wszystkim to nieoceniona lekcja współpracy między dziećmi, między dziećmi a dorosłymi. To piękna lekcja wspólnoty.

  PSP w Ostrołęce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE