Więcej
  Strona głównaInstytucjeOstatnie dni wystawy obrazów Stefanii Wójcik w wareckiej Bibliotece

  Ostatnie dni wystawy obrazów Stefanii Wójcik w wareckiej Bibliotece

  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. księdza Marcelego Ciemniewskiego w Warce zaprasza na wystawę obrazów Stefanii Wójcik. Wystawę można obejrzeć w pomieszczeniach Biblioteki do 15 maja.

  Stefania Wójcik ukończyła PLSP – konserwacja zabytków, a następnie studia i dyplom na UMCS w Lublinie. Od 20 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie i ostatnio wiceprezesem. Prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli, a także próbowała batiku i pisała ikony. Jednak najbardziej fascynuje się odkrywaniem malarskich możliwości akwareli i oleju. Uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach muzealnych oraz wielu domach w kraju i za granicą: Belgia, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Hiszpania, Kanada, Australia, USA.

  Zdobywczyni wielu nagród m. in: Nagrody Kuratora, Medalu Kuratora, wielokrotnie Nagrody Burmistrzów, Antka Roku, Prezesa PSNP, 2-krotnie Statuetki na Festiwalu Twórczości, 2 razy nagrody Muzeów, wyróżnienia na Ogólnopolskim Biennale, wyróżnienia i nagrody m.in w Przeglądach Ogólnopolskich, np. w Rzeszowie, Zamościu, Tarnowie.

   Z uczuć i z wyobraźni…

  Każdemu obrazowi daję cząstkę siebie, a one pokazują, co mam w sercu.

  Porusza mnie natura. Zachwycam się otaczającym pięknem przyrody i zjawisk. Podziwiam kępy paproci na skraju ciemnozielonego lasu, dolinę gdzie brodzi się po kolana w bratkach, strumień płynący niby srebrna wstęga pośród tęczowo barwnej łąki czy skąpane w słońcu pastwisko pełne rumianych poziomek. Połacie wrzosów usianych na piaszczystych skarpach, złoto brzóz jesienią czy kobierce maków i bławatów wśród brzemiennych kłosów zbóż. Urzeczona urodą pól ciągnących się ku lasowi i horyzontowi oraz wyłaniający się ze mgły szafirowy skrawek wzgórza. To piękno to moja inspiracja.

  Coraz mniej jest urokliwych i dziewiczych zakątków. Niezauważane w codziennym pośpiechu i roztargnieniu, więc niech zapisane w kadrach obrazów cieszą oko widza i nabywcy.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE