Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRŻaden deszcz SUPERBOHATEROM nie straszny jest – Gminny Dzień Dziecka na wareckim...

  Żaden deszcz SUPERBOHATEROM nie straszny jest – Gminny Dzień Dziecka na wareckim rynku

  W niedzielę 26 maja na wareckim rynku odbył się Gminny Dzień Dziecka, którego tematem przewodnim byli SUPERBOHATEROWIE zarówno bajkowi jak i Ci z życia codziennego! Wśród nich byli: Spider-Man, Batman, Hulk, Iniemamocni, policjanci, strażacy, pracownicy służby oczyszczania miasta oraz ratownicy medyczni.

  Punkt 12:00 imprezę otworzył Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” – Andrzej Zaręba przedstawiając plan wydarzenia, organizatorów i partnerów. Opowiedział o dostępnych atrakcjach z których mogły skorzystać wszystkie dzieci.

  Po przywitaniu milusińskich, ich rodziców i dziadków rozpoczęły się prezentacje na scenie. Jako pierwsze zaprezentowały się dziewczyny z grupy Hula-hoop „Skołowane” prowadzonej przez Karinę Grzelewską. Kolejne taneczne popisy przedstawili członkowie UKS „Emotion”. Następnie przedstawiciele Samorządowego Przedszkola  „Bajkowy Statek” swoim występem rozpoczęli  „7. Gminny Przegląd Twórczości Szkolnej i Przedszkolnej”.

  Po prezentacji najmłodszych artystów nastąpiło oficjalne przekazanie dzieciom klucza do miasta przez Burmistrza Warki – Tomasza Rawskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Warce – Daniela Bugałę. Po tym symbolicznym geście przyszedł czas na dalszą zabawę i prezentacje.

  Na scenie wystąpiła grupa taneczna „Shining Cheers” prowadzoną przez Katarzynę Włodarczyk-Sabałę, a następnie pojawili się mali artyści z Niepublicznego Przedszkola i Klubu Malucha „Mały Miś” kontynuując „7.Przegląd Twórczości Szkolnej i Przedszkolnej”. Później zebrani obejrzeli pokazy: „Kubusiowego Przedszkola”,  PSP we Wrociszewie, PSP w Michałowie, ZS-P w Nowej Wsi ,PSP nr 2 w Warce, PSP w Konarach, PSP w Ostrołęce oraz SP nr 1 w Warce. Na zakończenie wszystkich prezentacji na scenie wystąpiły grupy taneczne ze Szkoły Tańca House of Dance.

  Poza występami scenicznymi dzieci miały możliwość skorzystać z licznych atrakcji. Jedną z nich była specjalna gra terenowa „Zostań Kapitanem Warka”. Zadaniem chcących wziąć w niej udział było odebranie z Bazy specjalnej KARTY, do której trzeba było zbierać naklejki z SUPERBOHATERAMI. Dzieci miały za zadanie zdobyć 4 naklejki wykonując różne zadania na czterech stanowiskach. W namiocie z Batmanem, który prowadził Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o. o., należało posegregować śmieci zgodnie z zasadami. Na stoisku Rodzinki Iniemamocnych, które przygotował Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce, dzieci miały do wykonania jedno z 5 zadań życia codziennego. Zespół Szkół w Warce na swoim stanowisku testował sprawność Hulka. Test polegał na przeniesieniu zakupów przez uczestników gry.  W namiocie Spider-Mana, przygotowanym przez „Małych Odkrywców”, dzieci tworzyły slime sprzątający.

  Gra cieszyła się ogromnym powodzeniem, a nagrody zachwyciły nie tylko najmłodszych, uśmiech malował się również na twarzach rodziców. Każde dziecko za przejście gry zdobyło: specjalny plecaczek „Kapitana Warka”, flamastry, książeczki oraz słodycze.

  Dzień Dziecka już tradycyjnie wspierało szkolne Koło Wolontariatu działające przy SP nr 1 w Warce na stoisku których można było pomalować buzię, otrzymać balonowego zwierzaka, kwiat lub miecz oraz zrobić sobie specjalny bohaterski tatuaż.

  Wśród atrakcji nie mogło również zabraknąć dmuchańców, które mimo zmiennej pogody, z małymi przerwami działały do godz. 18.

  Jak co roku wareccy strażacy z OSP oraz Policja udostępnili najmłodszym do zwiedzania swoje pojazdy. Strażacy dodatkowo przygotowali stanowisko celnościowe z sikawką, gdzie dzieci mogły przekonać się jak to jest być małym strażakiem oraz zawody we wchodzeniu na skrzynki (z asekuracją). Przy stanowisku Batmana (Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o. o.) prezentowana była nowa warecka śmieciarka.

  Przy stanowisku medycznym druhowie z OSP Michalczew prowadzili pokazy Pierwszej Pomocy.

  O godz. 16 odbył się konkurs na najlepsze przebranie za SUPERBOHATERA. W konkursie wzięło udział ośmioro dzieci. Komisja konkursowa obradowała w składzie: Grażyna Jagiełło, Andrzej Zaręba oraz Sławomir Ragan. Najbardziej ze wszystkich wyróżnił się Krzyś Zdrojek w przebraniu Iron Mana. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

  Tego dnia pogoda była dość kapryśna, jednak nie przeszkodziło to w dotrwaniu do końca programu Gminnego Dnia Dziecka. Wszystkim uczestnikom organizatorzy i partnerzy składają serdeczne podziękowania.

  Organizatorzy i partnerzy:

  • Samorząd Miasta i Gminy Warka,
  • Centrum Sportu i Rekreacji,
  • Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej,
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej,
  • Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o. o.,
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Warce,
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Michalczewie,
  • Komisariat Policji w Warce,
  • ABC Dziecka,
  • Szkolne Koło Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce,
  • ZS im. 1 PLM „Warszawa” w Warce,
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce,
  • Mali Odkrywcy – zajęcia edukacyjne,
  • No1 Eventy.

  Zobacz galerię zdjęć autorstwa Rafała Donicy.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE