Więcej
  Strona głównaOrganizacjeJak napisać wniosek z sukcesem – kolejne szkolenie za nami

  Jak napisać wniosek z sukcesem – kolejne szkolenie za nami

  Budżet i finanse projektu – to temat kolejnego szkolenia zrealizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach cyklu „Jak napisać wniosek z sukcesem?” przygotowanego dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

  Kwalifikowalność, wydatki, koszty to dla działaczy społecznych słowa klucze do tworzenia budżetu projektu. Każdy pomysł wymaga zebrania informacji na temat zasobów i kosztów. Prawidłowe opracowanie budżetu jest ważne nie tylko po to, by pozyskać dotację, ale też efektywnie ją wydać i rozliczyć, bez obaw o nadchodzącą kontrolę.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności, organizując drugie już szkolenie z cyklu. Spotkanie odbyło się 13 czerwca w budynku Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, gdzie organizacja ma swoja siedzibę.

  Szkolenie poprowadziła Dorota Kołakowska ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A. – trenerka praktyk, posiadająca ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami społecznymi. Uczestnicy nauczyli się sporządzać budżet projektu na przykładzie już zrealizowanych i planowanych własnych projektów.  Dowiedzieli się jak zaplanować koszty, by były one kwalifikowalne, jak ująć wkład finansowy lub osobowy, co zrobić, aby przygotowany przez nich budżet zyskał dofinansowanie i przeszedł pomyślnie kontrolę projektu.

  – Mamy nadzieję, że szkolenie to ważny krok przybliżający mniejsze organizacje do pozyskania dotacji na realizację swoich działań. Misją stowarzyszenia jest pomaganie społeczności rozkwitać. Wierzymy, że umiejętność pisania wniosków, w tym prawidłowe budżetowanie, z pewnością przyczyni się do ich sukcesów – mówi Agnieszka Łeszczyńska, koordynatorka projektu.

  Info. Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Jak napisać wniosek z sukcesem to cykl szkoleń realizowany w ramach projektu „Projektowy Helpdesk dla III sektora z grójeckiego i białobrzeskiego dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE