Więcej
  Strona głównaInstytucjeKierunek Wiedeń - wycieczka uczniów LO Warka

  Kierunek Wiedeń – wycieczka uczniów LO Warka

  W wareckim Liceum tradycją stały się coroczne wyjazdy do krajów niemieckojęzycznych. W tym roku grupa uczniów wyjechała na wycieczkę krajoznawczo-historyczno-językową do Wiednia.

  Zwiedziliśmy wiele atrakcji. Pierwszą z nich było Muzeum Techniki. Znajdowało się tam mnóstwo różnorodnych ekspozycji. Od zabytkowych samochodów, motocykli, poprzez klocki lego, do robotyki i nowoczesnych technologii. Następnie zwiedziliśmy Pałac Schönbrunn, rezydencję letnią Habsburgów. To miejsce, które zachwyca zarówno swoją architekturą, jak i historią. Spacerowaliśmy także wśród alejek pięknych ogrodów pałacu, podziwiając liczne rzeźby, rośliny i kwiaty. Następnie udaliśmy się do powozowni, w której zobaczyliśmy kolekcję historycznych powozów, i  strojów. Zachwycił nas również Górny Belweder, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć słynną kolekcję dzieł Gustawa Klimta, w tym „Pocałunek”. Wyjątkowym przeżyciem było odwiedzenie Katedry Stephansdom. Położona w sercu miasta, katedra przyciąga swoim gotyckim wyglądem i bogatą historią. Wnętrze świątyni zachwycało witrażami, rzeźbami oraz przepięknymi ołtarzami. Z wieży rozciągał się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Przejechaliśmy ulicą Ring. Trasa prowadzi obok wspaniałych budynków i zabytków, które opowiadają historię miasta. Zwiedzaliśmy Skarbiec Cesarski w Wiedniu – miejsce, w którym przechowywane są najcenniejsze skarby Habsburgów. Mogliśmy podziwiać koronę Świętego Cesarstwa Rzymskiego, insygnia królewskie, a także liczne dzieła sztuki i relikwie.  Mieliśmy szansę zwiedzić Operę Wiedeńską. Już sama fasada budynku zapiera dech w piersiach swoją architekturą, a wnętrze opery urzeka przepychem i elegancją. Przeszliśmy do imponującej swoim wyglądem głównej sali koncertowej. Chcielibyśmy obejrzeć spektakl albo iść na bal w Operze. Zobaczyliśmy z zewnątrz dom Hundertwassera. To niezwykłe miejsce, zaprojektowane przez austriackiego artystę Friedensreicha Hundertwassera, zachwyca swoją niekonwencjonalną architekturą i bogactwem kolorów. Już na pierwszy rzut oka budynek wyróżnia się spośród tradycyjnych miejskich zabudowań. Fasada jest pokryta różnorodnymi barwami i nieregularnymi kształtami, co nadaje mu unikalny, baśniowy charakter.

  Na koniec odwiedziliśmy polski kościół na górze Kahlenberg, ściśle związaną z historią Odsieczy Wiedeńskiej i naszym królem Janem III Sobieskim.

  Wielu z nas próbowało swoich sił w użyciu języka niemieckiego. Niektórych zmotywowało to do pilnej nauki, żeby w przyszłym roku było łatwiej się porozumieć.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE