Jest kolejny… ciepły, wakacyjny Kurier Warecki

Jest kolejny… ciepły, wakacyjny Kurier Warecki

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem Kuriera Wareckiego… Wystarczy poszukać w kilku miejscach dystrybucyjnych tj. Urząd, Dworek, ZUK lub kliknąć tutaj

Dzień Dobry…

A gdyby tak wrzucić do walizki kilka mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy, zabrać jakiś koc, poduszkę, słoneczne okulary, garść truskawek i wyruszyć. Po prostu. Przed siebie. Bez szczegółowego planu, dokładnej mapy i zegarka. Leżeć na trawie, zasypiać przy ognisku i cieszyć się swoim towarzystwem. Zapomnieć o tym, co czeka w realnym życiu, tylko jechać przed siebie. Czy czasem marzysz o takiej podróży za jeden uśmiech? Lato to doskonała okazja ku temu okazja. Możesz wybrać pociąg, albo samochód.

Rozumiemy Drogi Czytelniku Twój lęk przed taką ekstrawagancją. Czasami przełamanie wewnętrznej blokady jest o wiele prostsze niż nam się wydaje. Wmawiamy sobie „nie dam rady”, „na pewno się nie uda”, „to mnie przerasta” a może „dam radę”, „na pewno się uda”, „fajne wyzwanie przede mną”.

Pierwszy krok jest tym momentem, kiedy odnajdujemy w sobie odwagę, żeby coś zmienić, żeby powiedzieć dość – teraz chcę dla siebie czegoś innego. Warto o tym pomyśleć leżąc na plaży albo przed telewizorem utyskując na uwierającą rzeczywistość.

Możemy podróżować fantazjując o przyszłości, ale możemy wybrać się w podróż za jeden uśmiech do krainy dzieciństwa. Wiele najprzyjemniejszych wspomnień łączy się ze smakami i zapachami. Próby ich odtworzenia sprawiają wiele frajdy, a niektóre zostają z nami na zawsze.

A skoro mamy lato, wakacje i wspomnienia, to smak lodów od Wicka sprzedawanych na Wareckim Rynku zabierze w sentymentalną podróż niejednego Czytelnika. Ambrozja. Szaleństwo. Ekstaza. Własnoręcznie robione, nakładane zwykłą łyżką pomiędzy dwa płaskie wafelki było spełnieniem marzeń. Żadne inne lody nie mogły się równać z ich niebiańskim śmietankowym smakiem. Nigdy nie smakowały tak bardzo. Nigdy później. 

Trudno powstrzymać się od małej uwagi na marginesie – z pewnością dla starszych z czytelników odpowiedź na zadane za chwilę pytanie będzie banalnie prosta, młodszych niewątpliwie zagadka zmobilizuje do sięgnięcia po wiedzę seniorów. Czy wiecie Drodzy Państwo jak złapać lody na muchę?

Ponieważ wiemy, że pamięć po latach lubi płatać figle, zachęcamy do kontaktu osoby, które mogą wnieść coś nowego do naszej historii, do historii o ludziach i miejscach. Żeby ocali i zapamiętać. Czekamy na informacje pod adresem Kuriera Wareckiego

 Redakcja Kuriera Wareckiego

Udostępnij:
← SENIORADA 2016 – Targi Grup Senioralnych Patroni naszych ulic 2… Manczarski Józef →

Dodaj komentarz