Odkryj inny świat planszówek – Planszaki

Odkryj inny świat planszówek – Planszaki

Od pewnego czasu, nie sposób nie zauważyć rosnącej  popularności gier planszowych, które z wielkim hukiem wkroczyły (a raczej powróciły)w sferę towarzyskiej rozrywki. Co dają nam planszówki?

Zapraszamy do zapisów na zajęcia planszówkowe organizowane w „Dworku na Długiej”, gdzie poznamy zalety i korzyści płynące z grania w planszówki, a także oderwiemy się z nimi od rzeczywistości. Podczas grania w planszówki uczymy się podejmować decyzje, rozwiązywać problemy oraz wyrażamy własne zdanie. Dodatkowo wysilamy nasze szare komórki, poznajemy historię naszego kraju i świata, a także zapoznajemy się z elementami matematyki i fizyki, przy tym relaksując się i integrując z innymi ludźmi, zamiast tracić czas przed ekranami telewizorów, komputerów czy telefonów. Nasze zajęcia , oprócz grania, oferują również poznanie historii gier planszowych , ich autorów i wydawnictwa. Ponadto będziemy poznawać różne rodzaje gier oraz popularne mechaniki stosowane w grach, a także dowiemy się co to jest deckbuilding, worker placement, draft czy hand management. Na naszych zajęciach planszówkowych, nie zabraknie również gier w języku angielskim, a w przyszłości może uda się nam zaprojektować własną grę.

Wszystko to będzie wprowadzane stopniowo oraz będzie dostosowane do wieku i liczby uczestników, a uczestnicy w wieku od 6 do 8 lat będą mogli uczestniczyć w zajęciach ze swoimi opiekunami.

Instruktor: Robert Sałyga

Termin: WTORKI, godz. 17:00 – 19:00

Czas trwania zajęć: 120 min

Cykl: ok. 4 razy w miesiącu (uśrednione w całym roku szkolnym)

Wiek uczestników: od 6 do 11 lat (grupa młodsza), od 12 lat (grupa starsza)

Koszt: 50 zł/m-c

Zapraszamy do zapisywania się na zajęcia Planszaki!

Na zajęcia można się zapisać poprzez platformę internetową dostępną na www.dworek.warka.pl/zajecia

Wejdź na stronę i zobacz jak się zapisać na warsztaty. Zapisy na zajęcia trwają od 4 do 18 września. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisów, bo czasu coraz mniej…

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami obowiązującymi w naszej Instytucji Kultury. ZOBACZ REGULAMINY TU (regulaminy znajdują się na dole strony w linku)

Udostępnij:
← Narodowe Czytanie 2020 Uroczyste podpisanie kolejnych umów dotacyjnych →

Dodaj komentarz