29. finał WOŚP w Warce – inny, ale piękny!

29. finał WOŚP w Warce – inny, ale piękny!

31 stycznia 2021 r. poranek przywitał Warkę pięknym słońcem, czystym niebem i lekkim mrozem – takiego finału WOŚP nie pamięta nikt z nas! Piękny dzień – idealny na spacer i wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od świtu czerwone serduszka pojawiły się na terenie Warki i okolicznych wsi, które rozdawali wolontariusze WOŚP. Wyposażeni w kolorowe puszki ruszyli, aby zbierać fundusze na rzecz 29. Finału, czyli laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy. Był to finał inny niż zwykle – z dystansem. Jeszcze rok temu, połączenie sformułowań „WOŚP” i „dystans” to byłaby zupełna abstrakcja. Jednak obecna sytuacja postawiła przed nami wymagania, którym musieliśmy sprostać i udało się! Bezpiecznie i w reżimie sanitarnym 29. Finał WOŚP doszedł do skutku i nic nie mogło przeszkodzić w radości organizowania i uczestnictwa! Sztab w Warce zebrał ponad 95 tys. zł! A nie jest to ostateczna kwota ze względu na trwające licytacje.

Finałowa zbiórka rozpoczęła się jeszcze w grudniu, kiedy w Warce ustawione zostały skarbony stacjonarne, a przygotowania szły pełną parą. Wydana została kolejna edycja kalendarza WOŚP Warka na 2021 rok w którym przedstawione zostały rysunki dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Gram z WOŚP”. Dzięki przesunięciu daty finału z 10 stycznia udało się dopiąć każdy szczegół na ostatni guzik – graliśmy pięknie, kolorowo i najgłośniej jak tylko potrafiliśmy!

Tradycyjnie o 10:30 przy moście samochodowym w Warce zebrała się grupa Wareckich Morsów, która cieszyła się piękną aurą i lodowatą wodą. Po półgodzinnej rozgrzewce grupa śmiałków weszła do Pilicy. W rzece migały czerwone serduszka WOŚP, co symbolizowało wieloletnie wsparcie inicjatywy przez morsów z Warki. Na sportowo finał uczcili także mieszkańcy Rozniszewa, którzy postawili przed sobą wyzwanie przebiegnięcia pewnego dystansu i jednoczesnego wsparcia WOŚP. Niestety przez pandemię nie udało się zorganizować corocznego emocjonującego pikniku – mamy nadzieję na powrót wydarzenia w 2022 roku.

Od godz. 10 przed Dworkiem na Długiej zorganizowana została kawiarenka z pysznymi ciastami z której dochód w całości przeznaczony był na rzecz WOŚP. Akcja miała trwać do wieczora, jednak… około 14 wyprzedały się wszystkie smakołyki przygotowane przez nasze mamy, ciocie, babcie czy znajome. Cóż, podczas 30. Finału WOŚP trzeba będzie spieszyć się z zakupem od samego rana.

Tegoroczny Finał WOŚP to idealna okazja do zaprezentowania sprzętu jakim dysponuje Ochotnicza Straż Pożarna w Warce. Spacerowicze mogli obejrzeć najnowszy samochód bojowy zakupiony w 2020 roku. Liczymy, że podczas kolejnego finału wareccy strażacy tradycyjnie będą mogli uczyć udzielania pierwszej pomocy.

31 stycznia na ulicach Warki i okolic pojawiły się ciekawe pojazdy zachęcające do wsparcia 29. Finału. Od rana kolorowy ŻUKprzemierzał ulice informując o odbywającym się finale, zaś po południu wraz z wolontariuszami ulicami przemierzała zabytkowa „Czarna Wołga”, która zwracała uwagę przechodniów.

Około godz. 15 w Warce pojawiła się grupa rowerzystów z Tyczyna. Sportowcy chcieli uczcić finał przejeżdżając 350 kilometrową trasę! Wycieczka rozpoczęła się o 2 w nocy zatem Warka, to ostatni punkt na trasie przed metą. Jednak żaden z członków grupy nie okazywał zmęczenia po tak wielkim wyczynie. Ruszyli w dalszą trasę, aby około 17 dotrzeć do sztabu głównego w stolicy.

Tegoroczna praca w Sztabie WOŚP to niełatwe zadanie – mnogość obostrzeń i skomplikowanych przepisów nie ułatwiały zadania. Mimo trudności udało się wszystko zorganizować bezpiecznie – w głównej mierze przez uczestników wydarzenia, którzy wzięli sobie do serca wszystkie obowiązujące przepisy. Liczenie pieniędzy z puszek trwało do godz. 20. Na obecną chwilę w wareckim Sztabie udało się zebrać ponad 95 tysięcy zł! Jest to suma z: kwesty w terenie, eSkarbonek oraz aukcji na platformie Allegro, które nadal trwają, a dzięki nim kwota zebrana na rzecz WOŚP stale rośnie. Ostateczny wynik zbiórki zostanie podany po otrzymaniu rozliczenia z mBanku.

Czas na podziękowania dla firm i osób bez których nie udałoby się zorganizować tegorocznej zbiórki. Liczba osób, która pomagała jest ogromna, a to napawa optymizmem na jeszcze większe zainteresowanie, kiedy skończy się okres pandemii.

Chcemy serdecznie podziękować wolontariuszom kwestującym z puszkami na ulicach Warki i okolic oraz wszystkim wpłacającym do puszek – to dzięki Wam ta zbiórka ma sens, Wy zaś, drodzy Wolontariusze, jesteście istotą tego wydarzenia i najbardziej rozpoznawalnym znakiem WOŚP! Szczególnie gratulujemy jednej z naszych najmłodszych wolontariuszek – Julii Zarębie, która w tym roku osiągnęła rekord zbierając do swojej puszki aż 11,5 tys. zł!

ORGANIZATORZY SZTABU

Kamila Gostkowska (szef Sztabu), Olga Górniewicz, Klaudia Kowalska, Bartek Łuszczek, Marcin Majewski, Jan Marchocki, Jakub Przychodzień, Sławomir Ragan, Wiktoria Szeląg, Andrzej Zaręba.

 

WOLONTARIUSZE WSPOMAGAJĄCY

Barbara Centkowska, Weronika Jeżewska, Izabela Petryka

 

PARTNERZY I SPONSORZY

Kornel Bąk

Biesiadowo Pizzeria

Brow-Trans

Dwa Jabłka

Paweł Filipczak Czarna Wołga

Fit Wujek

FreshMazovia Consulting

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”

Hydroskład

Jabłka Grójeckie

Piekarnia Kazana

Dawid Kowalczyk

Meble Milano

OSP Warka

Arkadiusz Pietrus

Plastusiowo – Agat Office

Polimex

Pracownia Reklamy – Matlakowski.com

Przedsiębiorstwo wielobranżowe OPTIMA Marcin Majewski

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego we Wrociszewie wraz z koordynatorką wolontariuszy Mariolą Bienias

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Tadeusza Stokowskiego w Watraszewie wraz z koordynatorką wolontariuszy Marzeną Jankowską

Wieś Rozniszew

S.O.S. Stacja Obsługi Samochodów Edward Strzeżek

Sad-War

Paweł Strzeżek

Trans-Med

W.P. Transport Wioleta Paprocka

Wareckie Morsy

Wartrans

Wodziński

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863 r. w Nowej Wsi wraz z koordynatorką wolontariuszy Marzeną Jankowską

 

SKARBONY STACJONARNE

Cukiernia Kazana

DoniMet

Dworek na Długiej

Rynek Kawiarnia-Galeria

Stańczyk – szkoła jazdy

 

SPONSORZY AUKCJI

Andrea Czasak

Destylarnia Wolf Oak Distillery z mistrzem Michałem Płuciszem

Gmina Warka

Szymon Gospodarczyk

Jabłka grójeckie

Mirosław Jadczak

Kazana Alicja

Koło Gospodyń Wiejskich w Goszczynie

Łukasz Konik

Edward Krupa

Grzegorz Łapanowski

Anna Męczyńska

Iza Nowakowska

Bogusława Opszalska

Magda Paprocka

Prima 2000

Prima-Auto

Prima-Med

Sasha Sidorenko

Shangri-La Klaudia Tuszyńska

Stańczyk Nauka Jazdy

Wiktoria Szeląg Fotografia

Tremet Sp. z o. o. Zbigniew Trzepla

Aneta Tulo

Urszula

Agnieszka Witkowska „Architekt Porządku”

Kamil Witkowski

Agnieszka Wójcik

Yapa Sushi

Andrzej Zaręba

 

CIASTA DO KAWIARENKI PRZYGOTOWAŁY:

Marta Błażej

Barbara Frankowska

Dominika Gostkowska

Klaudia Kowalska

Agata Łuczak

Alina Majewska

Magda Napiórkowska

Anna Pawelec

Małgorzata Ptasińska

Patrycja Rosołowska

Paulina Sobiecka

Anna Szeląg

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

Udostępnij:
← Remont budynku Strzelnicy Miejskiej Zdobądź gadżety 700-lecia Warki i wesprzyj WOŚP! →

Dodaj komentarz