13.2 C
Warka
piątek, 29 września, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejIdźmy z królami oddać pokłon Jezusowi

  Idźmy z królami oddać pokłon Jezusowi

  Punkt 15:00 spod „Dworku na Długiej” 6 stycznia wyruszy po raz drugi warecki „Orszak Trzech Króli”. Wszystkich uczestników poprowadzą trzej królowie – Kacper, Melchior i Baltazar. Każdemu z nich towarzyszyć będzie kolorowy orszak dworzan, do którego dołączyć może się każda z przybyłych osób. Uwaga, każdy otrzyma specjalną koronę i śpiewnik z kolędami. Na trasie orszaku czeka wiele niespodzianek – będą aniołowie prowadzący do Jezusa ale będą też i diabły, które będą chciały zwieść wszystkich z dobrej drogi… namawiając do codziennych uciech zamiast wyrzeczeń dla Boga.

  Orszak przejedzie ulicami Wysockiego, Cmentarną, Franciszkańską, Mostową, Farną aż na rynek gdzie królowie złożą hołd Jezusowi w szopce. Po drodze zatrzyma się w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa gdzie wystawione zostaną jasełka.

  Przyjdź 6 stycznia, weź udział w Orszaku Trzech Króli w Warce, podobnie jak setki tysięcy osób w 183 innych miastach w Polsce.

  Zobacz zdjęcia z zeszłorocznego wareckiego Orszaku.

  Organizatorzy wareckiego Orszaku Trzech Króli:
  – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Aktywności Lokalnej ANIMATOR
  – Gminna Jednostka Kultury DWOREK NA DŁUGIEJ

  Partnerzy:
  – Samorząd Miasta i Gminy Warka
  – Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce
  – Parafia Św. Mikołaja Biskupa w Warce
  – Stowarzyszenie 3majmy się razem
  – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE