14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejModerato muzyczną wizytówką Warki

  Moderato muzyczną wizytówką Warki

  1 lutego odbył się specjalny Noworoczny Koncert Orkiestry Moderato. Tego wieczoru w sali imprez CeSiR królowała wyśmienita muzyka aranżowana na ponad 50-osobową orkiestrę. Dla wielu uczestników koncertu poziom muzyczny i wykonywane utwory były pozytywnym zaskoczeniem. Dało się słyszeć głosy zachwytu i lekkiego niedowierzania, że to rzeczywiście gra warecka orkiestra.

  Koncert był również okazją do przypomnienia niezwykłej aktywności orkiestry w minionym roku. Krótką prezentację przedstawił dyrektor „Dworku na Długiej” w strukturach którego działa Moderato – Andrzej Zaręba. Poprzedni rok obfitował w różnego rodzaju festiwale i przeglądy z których Moderato wracało ze wspaniałymi statuetkami i nagrodami. Orkiestra zagrała w poprzednim roku aż 30 koncertów! Uczestnicy noworocznego koncertu mieli również okazję usłyszeć kilka słów o nowym projekcie związanym z Orkiestrą – „Moderato muzyczną wizytówką Warki”. Projekt przewiduje wydanie w tym roku drugiej płyty orkiestry, opracowanie i wydanie książki o jej bogatej 105-letniej historii, cykl koncertów w kościołach znajdujących się na terenie naszej gminy oraz żywe lekcje muzyki w szkołach. Koncerty realizowane wspólnie z okolicznymi parafiami będą świetną okazją do tego aby zaprezentować muzykę i dorobek orkiestry oraz zachęcić nowe osoby do nauki gry w niej.

  Na zakończenie noworocznego koncertu członkowie Moderato podziękowali Dyrygentowi – Arturowi Gębskiemu za jego pracę na rzecz Orkiestry i jej muzyków. Wręczyli mu kwiaty, zagrali i zaśpiewali „Sto lat”, czym niezwykle zaskoczyli i wzruszyli swojego kapelmistrza a gromkie owacje publiczności zaskutkowały kilkoma muzycznymi bisami…

  Zobacz galerię zdjęć TU!

  Projekt „Orkiestra Moderato muzyczną wizytówką Warki” realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach dotacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE