Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRDobry start UKS Olimpic Warka

  Dobry start UKS Olimpic Warka

  W dniu 20 października 2012 r. na krytej pływalni „Neptun” w Radomiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Radomia w pływaniu.

  W zawodach brali udział zawodnicy urodzeni w latach 1997 – 2001 i młodsi. W zawodach wystartowało 20 klubów reprezentowanych przez 437 zawodników. UKS OLIMPIC Warka reprezentowało 17 zawodników.

  Konkurencję 100 m stylem klasycznym zdominowały całkowicie nasze dziewczęta z rocznika 2000, zdobywając trzy pierwsze miejsca w następującej kolejności: I miejsce – Aneta Chmielewska, II miejsce – Natalia Kościanek, III miejsce – Karolina Chojecka. Ponadto medalistami zostali:

  – na dystansie 50 m stylem motylkowym – Aleksandra Cieplak (III miejsce)

  – na dystansie 50 m stylem grzbietowym:  Kamila Chodór (II miejsce) i Igor Łukasiewicz (III miejsce),

  – na dystansie 100 m stylem klasycznym: Mikołaj Grzesik (III miejsce).

  Na szczególne podkreślenie zasługuje na tak dużych zawodach naszych najmłodszych zawodników: Kingi Chojeckiej, r. 2003 i Sebastiana Cieślaka, r. 2002 (6 miejsce na 100 m stylem grzbietowym) oraz Wiktora Kasprzaka (6 miejsce na 100 m stylem klasycznym). Wiktor przepłynął swój dystans w czasie 1,45,62  i w chwili obecnej w rankingu Polskiego Związku Pływackiego, w swojej kategorii wiekowej zajmuje drugie miejsce na Mazowszu i dziesiąte w Polsce. Ponadto zawodnik ten w dniu 29 września 2012 r. startując w V Grand Prix Józefowa zdobył brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym.

   

  Gratulacje dla zawodników i trenerów.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE