-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej

  Radiowęzeł w wareckim LO

  We wrześniu poprzedniego roku warecka młodzież uczestniczyła w warsztatach rozpoczynających drugą edycję Funduszu Małych Grantów W.A.R.K.A. o czym można przeczytać tutaj. W zorganizowanym później konkursie KUŹNIA AKTYWNOŚCI jednym ze zwycięskich projektów był „Radiowęzeł szkolny” w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Wysockiego w Warce.

  Koorydnatorem projektu jest Marcin Wojciechowski, który o projekcie opowiada tak: „Swego czasu w naszej szkole – ulokowany w pokoju nauczycielskim – funkcjonował radiowęzeł szkolny. Zostały dziś już po nim jedynie ślady kolumn głośnikowych na ścianach i stare, zniszczone głośniki. Postanowiliśmy reaktywować inicjatywę węzła radiowego. Wraz z Krystianem Szatanowskim, Pawłem Wiewiórą i Mikołajem Janusem wspólnie napisaliśmy wniosek o dofinansowanie sprzętu nagłaśniającego m.in. dlatego też, że budżet szkoły nie dysponuje takimi środkami, by móc w pełni sfinansować takiego zakupu. Celem projektu jest odtwarzanie muzyki z ewentualnością nadawania ogłoszeń przez wyznaczonych do tego zadania uczniów. W starym pokoju samorządu szkolnego została utworzona „stacja nadawcza” wraz ze starym komputerem naszego kolegi, który zgodził się go oddać na cele dotyczące budowy radiowęzła. Jeszcze tylko musimy zamontować wieszaki do kolumn bo dziś stoją na statywach oraz podciągnąć kable i wszystko będzie gotowe. Najważniejsze, że muzykę już słychać w wareckim LO.”

  Przypomnijmy, że w ramach KUŹNI AKTYWNOŚCI, realizowanej przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. i „Dworek na Długiej” udało się w pierwszej edycji nagrać i wydać płytę scholi młodzieżowej działającej przy parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa w Warce, zorganizować akcję charytatywną „Dodajmy skrzydeł Sebastianowi”, zorganizować cykl lekcji warsztatowych popularyzujących chemię a w drugiej edycji powstał charytatywny kalendarz o Warce, wspomniany w powyższym artykule radiowęzeł, licealiści w wesoły sposób uczyli dzieci z podstawówki języka niemieckiego a wolontariusze z gimnazjum finalizują projekt w ramach którego odbyli warsztaty cyrkowe i przygotowują specjalną bajkę dla przedszkolaków.

  Niebawem rusza kolejna, trzecia już edycja KUŹNI. Młodzi, bądźcie czujni…

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE