Więcej
  Strona głównaOrganizacjeKS WarkaPierwszy mecz w rundzie wiosennej KS Warka '98

  Pierwszy mecz w rundzie wiosennej KS Warka ’98

  W sobotę odbył się pierwszy mecz rundy wiosennej Radomskiej Ligi Juniorów Młodszych, rozegrany pomiędzy KS Warka ’98, a drużyną Gracja Tczów ’98. Gospodarze wygrali 1:0 po bramce Marcina Glinki.

   

  Krótki wywiad z kapitanem wareckiej drużyny Piotrkiem Kaczmarskim na temat wareckiego klubu jak i sobotniego spotkania:

   

  Cześć! Gratuluję zwycięstwa w pierwszym meczu rundy wiosennej. Jak oceniasz waszą dzisiejszą grę ?  

  „Myślę że co do oceny, to najlepiej zrobi to trener na najbliższym treningu. Ja mogę tylko powiedzieć że jedyne co mnie w tym spotkaniu cieszy to wynik i 3 punkty.”

  Twoim zdaniem zasłużenie zdobyliście dzisiaj 3 punkty?

  „Myślę że tak. Oczywiście my jak i przeciwnicy mieliśmy dużo sytuacji do strzelenia bramki, ale gdybyśmy my i oni wykorzystali swoje setki wynik byłby i tak korzystniejszy dla nas.”

  Jak sądzisz co powinniście zmienić w swojej drużynie? Pewnie zgodzisz się ze mną, że ten mecz nie był spotkaniem na poziomie makro ligi, do której chcecie awansować.

  „Oj nie był… 
  Przełożyć swoją grę z treningów na mecze.”

  Twoim zdaniem wystarczy to zmienić, aby grać na poziomie makro ligi? 

  „Myślę że tak. 
  Są takie treningi, na których aż miło popatrzeć na grę.”

  Jeżeli tak dobrze gracie na treningach i macie pozytywną atmosferę w klubie, to czemu kilku czołowych zawodników odeszło ostatnio od drużyny w tak ważnym momencie jak walka o awans do makro ligi?

  „W tym momencie za cel stawiamy sobie walkę o każdy możliwy punkt. Nie jesteśmy na razie myślami przy makroregionie. Myślę, że mecz z Wierzbicą pokaże na co w ogóle nas stać w tej lidze.
  Nie ma co przywiązywać uwagi do zawodników, których już nie ma. Runda się właśnie zaczęła i teraz trzeba się skupić na grze.”

  Kto wymyślił wasz okrzyk ten przed meczem i ten po meczu ? Macie jakiś okrzyk  po przegranym spotkaniu? 

  „Okrzyki wymyśliliśmy wspólnie. Chodziło nam o to, aby różniły się od innych drużyn, każdy dawał swoje pomysły i wybraliśmy te najlepsze.
  ” Bandę świrów ” ściągneliśmy z Korony Kielce , a reszta nasunęła się z innych źródeł. Być może, na którymś meczu zaprezentujemy coś nowego, dlatego zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na nasze spotkania.”

  Z kim gracie kolejne spotkanie?

  „Kolejne spotkanie rozegramy, na wyjeździe z liderem z rundy jesiennej Orłem Wierzbica. Zapowiada się ciekawe spotkanie. Myślę, że Orzeł zaprezentuje bardzo dobrą piłkę, a my będziemy walczyć o jak najkorzystniejszy wynik dla naszego zespołu.”

  Czego wam życzyć?

  „Zdrowia i żadnych kontuzji podczas tej rundy! To chyba najbardziej się przyda!”

  W takim razie tego wam życzymy i dziękuję za rozmowę.  

  „Również dziękuję.”

   

  [youtube id=watch?v=keOWfaNi_QI&list=PLMQiwyG0QniCFbxnCzOsXTs_EO81jo3Dh width=”100%” height=”250″]

  Film: Witold Batte
  Zdjęcia: Kacper Piwnicki

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE