-4.8 C
Warka
piątek, 1 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRAch co to był za koncert…

  Ach co to był za koncert…

  23 marca hala Centrum Sportu i Rekreacji w Warce na niemalże dwie godziny zmieniła się w salę koncertową a licznie zgormadzona publiczność miała okazję wsłuchiwać się w dźwięki, których nie powstydziłaby się żadna Filharmonia czy Teatr Muzyczny. Wszystko za sprawą Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, która wraz z solistami stworzyła niezwykłe muzyczne widowisko.

  Zebranych, tuż po godz. 19 powitał w imieniu organizatorów dyrektor „Dworku na Długiej” Andrzej Zaręba. Przypomniał o wielkim dziedzictwie historycznym Warki i wskazał, że to właśnie dziedzictwo i patriotyzm kultywować można właśnie m.in. poprzez organizowanie takich koncertów patriotyczno-rozrywkowych.

  Orkiestra pod batutą ppłk. Adama Czajkowskiego zaczarowała publiczność już od pierwszych dźwięków. Soliści – Natalia Kaczorowska, Iwona Tober i Roman Kogut dali niezwykły popis wokalnych umiejętności. Publiczność usłyszała ponad dwadzieścia utworów, zarówno o tematyce patriotycznej jak i wielkie przeboje musicalowe, filmowe i rozrywkowe m.in. „Serce w plecaku”, „W wojsku nie jest źle”, „Misja” Ennio Morricone, „Evergreen” Barbary Streisand, „Written in the stars” Eltona Johna czy „Jesteś lekiem na całe zło” Krystyny Prońko.

  Warecka publiczność przyjęła artystów bardzo gorąco co zaowocowało kilkoma bisami. Artystom w imieniu wszystkich zebranych podziękował Burmistrz Warki Dariusz Gizka i Wiceburmistrz Teresa Knyzio wręczając kwiaty solistom, dyrygentowi oraz prowadzącej Ewie Baka. Koncert zakończyła niespodzianka, zarówno dla publiczności jak i dla samego Burmistrza – dyrygent postawił ultimatum: będzie bis ale pod warunkiem, że orkiestrę poprowadzi sam Burmistrz… i bis był.

  Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zawitał do Warki już po raz kolejny. W zeszłym roku mieszkańcy Warki i okolic mieli okazję uczestniczyć w specjalnym koncercie związanym ze 150. rocznicą Powstania Styczniowego. Na pewno wszyscy uczestniczący w niedzielnym koncercie już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejną wizytę tak znamienitych artystów…

  Zobacz galerię zdjęć TU!  

  Organizatorzy koncertu: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Warce. Partnerem koncertu była Grupa Żywiec S.A. Browar w Warce.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE