Więcej
  Strona głównaOrganizacjeKS WarkaZwycięskie mecze wareckich drużyn.

  Zwycięskie mecze wareckich drużyn.

  W sobotę odbyły się dwa mecze piłki nożnej. Rocznik 1998 gościł w Warce Chojniak Wieniawa w ramach 4 kolejka 1 Radomskiej Ligi Juniorów Młodszych U-16. Tego samego dnia o godz. 15 swój mecz rozegrał rocznik 2002. Drużyna pod opieką Grzegorza Dacki walczyła o punkty z Sokół Przytyk podczas 2 kolejki Radomskiej Ligi Młodzików U-12.

  _________________________________________________________________________________________

  KS Warka ’98 vs Chojniak Wieniawa ’98

  Pogoda do gry w tym dniu była idealna! Bez słońca, zero wiatru. Mecz rozpoczął się o godzinie 11.00 .

  Zaraz po gwizdku sędziego KS Warka zaczęła naciskać na rywala. Już od pierwszych minut pokazaliśmy przyjezdnym, że walki nie zabraknie w tym meczu. Jedynym naszym problemem w tym spotkaniu była nieskuteczność… tzn. zabrakło tej osoby, która by oddała celny strzał w światło bramki. W pierwszej połowie goście zagrozili nam tylko dwoma kontrami, które jednak szybko zostały kasowane przez obrońców. Po dużej liczbie wygranych pojedynków przez naszych zawodników Wieniawa zaczęła tracić wiarę w siebie. Warto dodać, iż w pierwszej połowie mieliśmy kilka dogodnych do strzelenia bramki, rzutów wolnych. Tylko jeden z nich zaledwie zdołał trawić w poprzeczkę.

  Po przerwie gra nieco się wyrównała. Po rozpoczęciu drugiej części gry Wieniawa zaczęła śmielej atakować. Najlepiej wychodziła im gra z kontry. W kilka takich akcjach byliśmy naprawdę blisko stracenia bramki, ale zawszę ktoś stał na posterunku i ratował drużynę przed stratą punktów. Kiedy do końca meczu zostało kilka minut, trener zdecydował się na ustawienie ofensywne ( ponieważ remis byłby słabym wynikiem dla naszego zespołu ) . Chwile po takiej zmianie, a dokładnie minute przed końcem Warka przeprowadziła ładną akcję po, której zgarnęła 3 pkt. Piłka ze środka pola została rozrzucona na skrzydło, tam zawodnik dostrzegł wbiegającego Emila Poruszka w pole karne, który dał nam w tym meczu zwycięstwo.

  Następny mecz 26 kwietnia o godzinie 11.00 z UKS Lider Lipsko w Warce.

  Informacje: Piotr Kaczmarski

  _________________________________________________________________________________________

  KS Warka ’02 vs Sokół Przytyk ’02

  Chłopcy z rocznika 2002 pełni energii w sobotę przyjęli w Warce, Sokół Przytyk.

  Już od pierwszych sekund meczu pokazali, że w tym spotkaniu będą dominować. Pierwszy kontakt z piłką i od razu okazja do strzelenia bramki. Jednak z powodu dużej ilości wymian piłki w polu karnym, Warka nie zdołała strzelić gola. Zawodnicy KS Warka dostali po tej akcji ogromną motywacje i szybko strzelili pierwszego gola. Mimo wyrównanej walki, goście po kilku minutach oddali pierwszy strzał na bramkę i od razu celny. Do przerwy, po kilku zmianach w drużynie KS Warka, gospodarze zdołali strzelić bramkę na 2:1.

  Podopieczni Grzegorza Dacki w pierwszej połowie spotkania nie wykorzystywali dużo, podbramkowych akcji. Przerwa bardzo pomogła wareckiej drużynie, a na drugą połowę wyszli w podstawowym składzie.  Gospodarze do serca wzięli sobie słowa trenera i po świetnych akcjach, w szybkim czasie strzelili kolejne dwie bramki. Sokół Przytyk zaczął się przebudzać i przycisnął wareckich graczy. Skutkiem dobrej gry gości była bramka na 4:2. Spotkanie 2 kolejki Radomskiej Ligi Młodzików U-12 w Warce dobiegało końca. Po obu drużynach było widać zmęczenie, jednak KS Warka ’02 nie powiedziała ostatniego słowa. Między innymi dzięki dobrze grającemu Tomaszowi Deska, Warka wygrała mecz 5:2 i zdobyła 3 punkty.

  Kolejny mecz w Warce odbędzie się 26 kwietnia przeciwko MSPN Radomiak 1910 Radom I.

  _________________________________________________________________________________________

   

   [youtube id=”watch?v=X3ddSVB80Q0&feature=youtu.be” width=”100%” height=”250″]

  Zdjęcia: Kacper Piwnicki
  Film: Witold Batte
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE