Więcej
  Strona głównaBlogiWarka a świat. Prolog

  Warka a świat. Prolog

  Blog, czyli gatunek publicystyczny uznawany za godnego reprezentanta rodziny tekstów XXI wieku. Trudno się z faktem tym nie zgodzić, tym bardziej, że za owym przekazem opowiada się coraz większa rzesza autorów, oraz odbiorców. Poczynając od wszechobecnych celebrytów przez polityków oraz sportowców, kończąc zaś na przeciętnych obywatelach szukających sposobu wyrażenia siebie. Właśnie, sposób wyrażenia siebie to pierwotny cel blogu, który z czasem przeszedł ewolucję stając się źródłem krytyki, komentowania rzeczywistości czy dzielenia się swoimi pasjami . Tematy poruszane przez blogerów to niekończący się ocean faktów ze świata mody, sportu, motoryzacji czy też informacji dotyczących życia społecznego.

  Jak już wspomniałem po tę formę przekazu sięga coraz więcej użytkowników, którzy jak mawiają – mają coś do powiedzenia. Portal warka24.pl w swojej nowej odsłonie proponuje czytanie blogów a także ich tworzenie. Z tej drugiej formy postanowiłem skorzystać. Może nie posiadam tylu ciekawych rzeczy do powiedzenia, ale chciałbym podzielić się z mieszkańcami Warki spostrzeżeniami dotyczącymi Naszego miasta.

  Jak wygląda Warka na tle dużych miast? Czym Warczanie różnią się od mieszkańców wielkich metropolii, i czy w ogóle takie różnice istnieją? Jaki jest stosunek mieszkańców Warki do nowości płynących z wielkiego świata?  Czym są ukryte problemy Warki, o których każdy wie jednak nie mówi? Na te i wiele innych pytań spróbuję odpowiedzieć, a może poruszę je, na tym blogu. Za pomocą  dobranych przykładów pokażę miasto w obliczu płynącej globalizacji wyścigu kultur, a także świata XXI wieku, często kreowane przez media, i często – niestety – sztucznego.  Będzie to podeście nieraz poważne innym razem normalne a jeszcze innym żartobliwe.

  Czym są te zjawiska? Odpowiedź na to pytanie oparta jest na zwykłej obserwacji. Chodząc do pracy, spacerując czy wędrując do sklepu spotykamy bardzo często nowe elementy lokalnego życia, które na początku wzbudzają zaskoczenie, później akceptację przeradzającą się w sympatię. Drodzy Mieszkańcy, zachęcam Państwa do śledzenia tego blogu, a przede wszystkim do współtworzenia. Jeżeli spotkaliście się z jakimś nieznanym zjawiskiem – niekoniecznie z UFO- które próbuje zawitać do Warki, przyślijcie nam swoje spostrzeżenia i pomysły na adres kontakt@warka24.pl

  A czym są te ukryte problemy? Jestem przekonany, że każda grupa społeczna posiada pewne „niejasności”, które są powszechnie znane, a które na co dzień mogę budzić problem. Według mnie takim zjawiskiem jest stereotypowa – wzajemna – niechęć posiadaczy rejestracji zaczynających się od WGR do tych zaczynających się od WKZ. Wiecie o istnieniu innych zjawisk? kontakt@warka24.pl czeka!

  Blog ten nie będzie suchą warecką informacją. To inne spojrzenie na życie społeczne i samo miasto. Będzie się on ukazywał w każdą niedzielę, a pierwszy oficjalny temat poruszymy już 11 listopada. Mam nadzieję, że spotka się on z Państwa akceptacją, a przede wszystkim z chęcią do współtworzenia.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE