Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWolność... kocham i szanuję!

  Wolność… kocham i szanuję!

  Dokładnie 25 lat temu, 4 czerwca 1989 roku odbyły się w Polsce wybory w których system komunistyczny doznał druzgocącej klęski. „Solidarność” zdobyła wszystkie możliwe do zdobycia mandaty w Sejmie (161 mandatów, 65% było odgórnie zagwarantowane stronie rządzącej) oraz 99 na 100 w Senacie. Ruszyła machina zmieniająca system… najpierw w Polsce, potem w krajach Europy środkowo-wschodniej…

  ŚWIĘTO WOLNOŚCI

  4 czerwca 2014 w całym kraju świętowano 25-lecie wolności w Polsce. Tak było również i w Warce. Uroczystości odbyły się w dawnym Domu Kultury (sala OSP), gdzie przed ćwierćwieczem odbywały się przedwyborcze wiece Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”.

  Na dwa spotkania o godz. 10 i 12 zaproszona została młodzież z wareckich szkół. Ponad 300 osób miało okazję obejrzeć wystawę pt. „Tak rodziła się WOLNOŚĆ” oraz program słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów i absolwentów wareckiego Liceum pod kierownictwem Katarzyny Kogut. Wśród występujących byli: Aleksander Kulik, Anna Nędzołek, Konrad Strzeżek, Jakub Gostkowski, Mateusz Miziołek, Przemysław Sieradzan, Joanna Norberciak, Anita Śliszewicz, Martyna Pietrzak, Dominika Marczak, Adrian Dziśkiewicz, Grzegorz Kołnierzak oraz Daniel Witan, a za multimedia i nagłośnienie odpowiadali Maksymilian Krysa i Marcin Kochanowski. Wręczone zostały również nagrody w konkursie plastycznym „25 lat Wolności”. Młodzi ludzie mieli również okazję wziąć udział w pierwszych w swoim życiu wyborach gdyż każdy przy wejściu otrzymywał kartę do głosowania z pytaniem „Czego życzysz Polsce?” i po jej wypełnieniu mógł wrzucić ją do prawdziwej urny wyborczej.

  Zobacz galerię zdjęć TU! 

  Organizatorzy uroczystości – Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej” i Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego w Warce składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom wareckiego „Święta Wolności”.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE