-1.3 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejModerato na muzycznym święcie powiatu grójeckiego

  Moderato na muzycznym święcie powiatu grójeckiego

  29 czerwca w Jasieńcu odbył się XV Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Grójeckiego. Co roku poznajemy nowe twarze w Orkiestrach, nowy repertuar, coraz wyższy poziom, który reprezentują. Od 15 lat Przegląd pokazuje, iż w orkiestrach dętych tkwi naprawdę wielka siła! Tegoroczny Festiwal rozpoczął się paradą wszystkich Orkiestr w kierunku malowniczego miejsca – jasienieckich stawów, gdzie odbyły się tegoroczne koncerty. Zebranych członków orkiestr oraz przybyłych gości powitali: wójt gminy Jasieniec Marek Pietrzak oraz Starosta powiatu grójeckiego Marian Górski. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy odbyły się koncerty Orkiestr z Jasieńca, Błędowa, Chynowa, Grójca, Lewiczyna, Lipia, Mogielnicy, Olszewa oraz Warki.  Orkiestra Moderato zaprezentowała kilka utworów podczas koncertu za który została nagrodzona gromkimi brawami. Jednak jeszcze większy entuzjazm wśród publiczności wywołała musztra paradna w wykonaniu wareckiej Orkiestry.

  Imprezę zakończyło wręczenie nagród w postaci instrumentu dla każdej Orkiestry oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i statuetek. Przegląd Orkiestr Dętych to prawdziwe muzyczne święto w naszym powiecie. Już odliczamy dni do kolejnego festiwalu w 2015 roku.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE