Więcej
  Strona głównaSportJeździectwoMistrzostwa Polski w Skokach Przez Przeszkody w Warce

  Mistrzostwa Polski w Skokach Przez Przeszkody w Warce

  4 lipca 2014 r. wystartują tegoroczne Mistrzostwa Polski w Skokach Przez Przeszkody. Najlepsze konie i jeźdźcy tej dyscypliny staną w szranki na terenie kompleksu Farmy Sielanka w Warce, jednym z najlepszych ośrodków sportów konnych w naszym kraju. W ramach zawodów, poza turniejem mistrzowskim, rozegrany zostanie również kolejny etap Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski, objęty Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

  Utytułowani zawodnicy, wspaniałe konie i rodzinny piknik jeździecki  – to czeka wszystkich pasjonatów sportów konnych. Od 4 do 6 lipca, Warka stanie się stolicą polskiego jeździectwa. To właśnie tu, na terenie Farmy Sielanka, rozegrane zostaną tegoroczne Mistrzostwa Polski w Skokach Przez Przeszkody„Mamy zaszczyt gościć najlepszych zawodników i konie w tej dyscyplinie sportowej, a to gwarantuje wspaniałe emocje najwyższy poziom współzawodnictwa.” – mówi Kazimierz Waga, prezes Stowarzyszenia Equisport, organizatora Mistrzostw.

  W programie imprezy przewidziano również  rozegranie kolejnego etapu Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski, cyklu zawodów, który Polski Związek Jeździecki zorganizował w ramach obchodów 25-lecia Wolnej Polski, a prezydent RP objął swoim patronatem.  „Na mocy porozumienia z PZJ, Sielanka zorganizuje Mistrzostwa Polski w kolejnych 5 latach. Chcemy imprezę tej rangi celebrować w duchu polskich tradycji jeździeckich, ale i zabawy, relaksu dla całej rodziny i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Będą atrakcje dla dzieci i to nie tylko dla tych, które dobrze czują się w siodle. Każdy znajdzie dla siebie ciekawe urozmaicenie pobytu w Sielance.” – przekonuje prezes Waga. Dodajmy, że wstęp na zawody jest dla kibiców bezpłatny.

  Przypomnijmy, że Sielanka ma ogromne doświadczenie w realizacji dużych przedsięwzięć sportowych. EQUISPORT, który odpowiada za wszystkie działania hippiczne w Sielance, od wielu lat jest uznanym organizatorem zawodów jeździeckich, na stałe współpracującym z Międzynarodową Federacją Jeździecką i Polskim Związkiem Jeździeckim. W 2007 roku  EQUISPORT zorganizowało Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi, a w 2009 roku w warszawskiej hali Torwar zawody Pucharu Świata w Skokach i Ujeżdżeniu.

  Wielu kibicom sportowym Sielanka może kojarzyć się również z piłką nożną. W trakcie EURO 2012, w Sielance stacjonowała reprezentacja Chorwacji. Kilkakrotnie na zgrupowaniach przedmeczowych gościli tu również Reprezentanci Polski, z Robertem Lewandowskim na czele. „Kompleks jest znakomicie zlokalizowany – wystarczy godzina jazdy samochodem z Warszawy, by znaleźć się w środku sielskich krajobrazów. Otoczenie malowniczą Doliną Pilicy z jednej strony i starodrzewem Puszczy Stromeckiej z drugiej, czyni to miejsce absolutnie wyjątkowym, cenionym przez zawodników, kibiców i gości położonego tu Hotelu Sielanka nad Pilicą****.” – chwali Sielankę Kazimierz Waga.

  Bezpośrednią relację z finału Mistrzostw Polski oraz Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski pokaże TVP 1 oraz TVP SPORT.

  Szczegółowe informacje na temat Mistrzostw Polski w Skokach Przez Przeszkody dostępne są na stronie www.equisport.pl.

  Info – www.sielankasport.pl

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE