13.2 C
Warka
czwartek, 28 września, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejJak dobrze wyprowadzić "sztandar"?

  Jak dobrze wyprowadzić „sztandar”?

  Poczet sztandarowy to bardzo ważny element każdej uroczystości, a bycie członkiem pocztu to ogromny honor zarówno dla danej osoby, jak i dla jednostki, czy organizacji, którą się reprezentuje. Dlatego właśnie „Dworek na Długiej” wraz z żołnierzami z 1. Ośrodka Radioelektronicznego w Grójcu zorganizował szkolenie z zakresu ceremoniału uczestnictwa pocztów sztandarowych w uroczystościach świeckich i kościelnych.

  Szkolenie to odbyło się 5 września w wareckim gimnazjum, gdzie spotkali się członkowie pocztów sztandarowych wraz z opiekunami ze wszystkich szkół z naszej gminy. Spotkanie poprowadził chorąży Michał Piątek z 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego.

   

  Szkolenie rozpoczęło się od omówienia ceremoniału każdej uroczystości, po czym przeszliśmy do ćwiczeń praktycznych. Każda reprezentacja miała możliwość przećwiczenia prawidłowo wykonanych komend zarówno na sali jak i w jednym z wareckich kościołów. Mamy nadzieję, że dzięki tej wyjątkowej „lekcji” dzieci i młodzież nabiorą większej świadomości tego jak ważną rolę pełnią reprezentując swoją szkołę i miejscowość, a organizowane w naszej gminie uroczystości będą osiągały coraz wyższy poziom.

  Zobacz galerię zdjęć TU!

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE