13.2 C
Warka
czwartek, 28 września, 2023
Więcej
  Strona głównaSportBieganieGrand Prix Warki... odsłona trzecia

  Grand Prix Warki… odsłona trzecia

  7 września 2014 roku odbył się trzeci z czterech biegów Grand Prix Wareckiej Ligi Biegowej „Sprawdź Swoją Formę”. 6,3 kilometrowa trasa biegu wiodła pośród przepięknych wareckich lasów.

  Piękna pogoda podziałała jak magnes na amatorów zdrowego trybu życia przyciągając na start 57 biegaczy i 11 ‘kijkarzy’ nordic walking, w tym 25 kobiet. Najlepszą zawodniczką spośród pań została Anna Cieślik, która zajęła 25 miejsce w kategorii Open z czasem 30min 03sek. Rekord nadal należy do nieobecnej Marty Mikołajczyk i wynosi 28min 12sek. W kategorii mężczyzn po bardzo zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął Bartek Kuna z czasem 24min 01sek ustanawiając rekord trasy. Bartek poprawił rekord trasy o 20 sek.  W klasyfikacji punktowej kobiet ,po trzech biegach, prowadzi Marta Mikołajczyk (121 punktów). Natomiast w klasyfikacji generalnej jest remis. Dotychczasowy rekordzista trasy Marcin Bielski oraz Arkadiusz Rudnicki zgromadzili po 211 punktów. Ostatni bieg z cyklu przyniesie wiele rozstrzygnięć, będzie odpowiedzią na to kto zwycięży w końcowych klasyfikacjach.

  Celem zawodów było propagowanie biegów oraz zdrowego stylu życia. Po przekroczeniu linii mety, na każdego każdy z uczestników biegu czekał ciepły posiłek, gorące i zimne napoje oraz lokalne produkty w postaci jabłek i soków z wareckich jabłek.

  Podczas biegu odbyła się zbiórka pieniędzy dla ciężko chorej Karolinki Lewandowskiej  z Warki. Biegacze uzbierali 444 zł i przekazali pieniądze rodzinie.

  Organizatorzy pragną podziękować Nadleśnictwu Dobieszyn za udostępnienie terenu, i pomoc w przygotowaniu terenu. Stowarzyszeniu W.A.R.K.A., które przekazało dofinansowanie w postaci grantu. Wolontariuszom, za pomoc w organizacji zawodów. Karolinie Narajczyk za super wykonaną sesje zdjęciową. Sponsorom, bez których trudno byłoby zrealizować świetną  zabawę  oraz wszystkim przybyłym za uczestnictwo w zawodach i sportowy duch walki.

  Wyniki biegu oraz pełna fotorelacja dostępne na stronie  www.warkabiega.pl

  Ostatni, finałowy z biegów Wareckiej Ligi Biegowej już  09.11.2014 roku. Wszystkich chętnych zapraszamy do  wzięcia udziału w biegu.

   

  Impreza biegowa zrealizowana przez Klub Biegacza START Pułaski Warka w ramach projektu “Sprawdź swoją formę” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie W.A.R.K.A. 

  1. Partnerzy Samorządowi “Działaj Lokalnie”:
   • Miasto i Gmina Warka
   • Powiat Grójecki
   • Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej” w Warce

  03 - Partnerzy Samorzadowi - Projekty z gminy Warka

  1. Biznesowi Partnerzy Strategiczni  “Działaj Lokalnie”: 

  04 - Biznesowy Partner Strategiczny - Wszyscy

   • TRANS-MED – Dariusz Witkowski (gmina Warka)
   • PRZYBYSZEWSKI – Maszyny i Narzędzia do Sadu i Ogrodu – Konary (gmina Warka)
   • PRIMA Sp. z o.o. (gmina Warka)
   • BIOWET DRWALEW S.A. (gmina Chynów)
  1. Biznesowi Partnerzy  “Działaj Lokalnie”:
   • ABAKUS Kancelaria Podatkowa – Zofia Rachubińska (gmina Jasieniec)
   • KULCZ SERWIS – Marcin Łoski (gmina Grójec)
   • ŁAZUCCY Gospodarstwo Szkółkarskie (gmina Jasieniec)
   • AUTO-KURS Transport i Szkolenie – Andrzej Majewski (gmina Warka)
   • TAX SERWICE s.c. Kancelaria Podatkowa – Marta Cytryńska (gmina Grójec)

   

  Organizatorzy

  KS Start Pułaski Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE