Nowa POsłanka zza miedzy

Samorząd, Wiadomości 5 grudnia 2014
Nowa POsłanka zza miedzy

Powiat grójecki wzbogacił się o drugiego posła RP. Wszystko za sprawą Radosława Witkowskiego (PO), który został Prezydentem Radomia i w momencie zaprzysiężenia straci swój mandat. W jego miejsce do Sejmu wejdzie Małgorzata Woźniak, która w wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskała na liście Platformy Obywatelskiej czwarty wynik. Przypomnijmy, że mandaty posłów z PO z okręgu radomskiego zdobyli: Premier Ewa Kopacz, wspomniany wcześniej Radosław Witkowski i Czesław Czechyra.

Małgorzata Woźniak – od zawsze związana zawodowo i społecznie z Gminą Chynów i Powiatem Grójeckim, nauczyciel, pracownik samorządowy obecnie kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Chynowie, wieloletni społeczny kurator sądowy ds. rodzinnych i nieletnich. Radna Powiatu Grójeckiego od dwóch kadencji. W kadencji 2006-2010 Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu i Przewodnicząca Komisji Integracji Europejskiej i Promocji Powiatu, w kadencji 2010-2014 Przewodnicząca Komisji Integracji Europejskiej i Promocji Powiatu.

Polityka wg Niej to dialog z wymianą poglądów z poszanowaniem odmiennego zdania, najważniejsza jest rodzina, sytuacja dzieci i osób starszych, wpływ środowiska na zdrowie mieszkańców. Nieodzownym elementem jej działalności jest wspieranie rozwoju gospodarczego regionu. Z wykształcenia politolog, samorządowiec z zamiłowania oddany społecznik.

Czym nowa posłanka chce zająć się w Sejmie? – Głównie sprawami związanymi z samorządem, przede wszystkim problemami związanymi z oświatą i służbą  zdrowia, współpracą zagraniczną – stwierdza Małgorzata Woźniak.

Nowa posłanka chce także działać na rzecz aktywizacji społeczności lokalnych. – Udział obywateli w życiu publicznym jest ważny dzięki temu samorządowcy czy politycy  są w stanie dobrze poznać  problemy czy potrzeby  Mieszkańców  również w zakresie stanowienia prawa – podkreśla Małgorzata Woźniak.

Udostępnij:
← Górnik w "Barbórkę" odwiedził Michałów W Michałowie wiele się dzieje... →

Dodaj komentarz