Więcej

  Kijki ruszyły na Warkę

  Na start Wareckiego Klubu Kijkowego, pomimo dość chłodnej aury, mgły i zmroku, w sobotnie popołudnie 17 listopada przybyło aż 26 amatorów „kijkowej” rekreacji. Wszystkie zadeklarowały uczestnictwo w projekcie, otrzymały klubowe kamizelki odblaskowe z logo sponsora czyli WARKI  i logo Klubu. Wśród uczestników pierwszego marszu przeważały zdecydowanie kobiety. Około godz. 16-tej rozpoczęły się pierwsze, praktyczne zajęcia z Nordic Walkingu pod okiem młodego ale doświadczonego w „boju” trenera – absolwenta Akademii Wychowania Fizycznego –  pana Grzegorza Krajewskiego.

  Na początek rozgrzewka za Dworkiem na Długiej. Później kontrolowany, pod czujnym  trenerskim  okiem,  marsz na Winiary ulicami: Piotra Wysockiego i Kazimierza Pułaskiego. Przed Pałacem Pułaskich, nie utwardzony jeszcze teren posłużył za  znakomity plac treningowy. Inwazja krążących w kółko, świecących w ciemności, żółtych kamizelek wzbudziła nawet czujność osób opiekujących się Pałacem. Powrót: Parkową, Janka Krasickiego, Pułaskiego i Senatorską doprowadził grupę Wareckiego Klubu Kijkowego ponownie w miejsce startu. Na zakończenie ćwiczenia rozluźniające mięśnie, miłe pożegnanie i plany co do kolejnych spotkań.

  Było to pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań treningowych  w projekcie. Kolejne spotkania  z trenerem dla „klubowych pierwszaków”: środa 21 listopada godz. 17.30  i sobota 24 listopada godz. 15.3o –  plac za Dworkiem na Długiej. Uczestnicy zaplanowali też codziennie spacery o godz. 17.oo i 19.oo dla tych, którzy w danym dniu mają na to czas i ochotę.

  O organizowanych  wspólnych spotkaniach i dalszych poczynaniach  Klubu będziemy informować na, stronie Dworku na Długiej i Warka24.pl. Osoby nie posiadające własnych kijków będą mogły wypożyczyć je nieodpłatnie na okres projektu z Klubu lub jednorazowo od trenera. Kontakt telefoniczny: Grażyna Kijuc – 519 123 896 – lider projektu grantowego Grupy Żywiec S.A. Browar w Warce.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE