TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW
Strona głównaOrganizacjeWareccy seniorzy mają inicjatywę

Wareccy seniorzy mają inicjatywę

Przedstawiamy relację z jednej z ośmiu przeprowadzonych na terenie powiatu grójeckiego Inicjatywy Seniorskiej, organizowanej przez lokalnych seniorów w ramach Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Seniorów prowadzonego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2010. Warecki Klub Złotego Wieku, mikrogrant, który otrzymał dzięki udziałowi w projekcie postanowił przeznaczyć na zakupienie i przygotowanie albumu -kroniki opisującej wszystkich członków klubu i najważniejsze wydarzenia, którymi chcą się pochwalić. Członkowie klubu uznali, że taka kronika jest także świetnym sposobem na przybliżenie seniorów do siebie nawzajem, a także zareklamowanie klubu przy nadarzających się okazjach.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz działań aktywizujących lokalną społeczność w ramach Programu “Działaj Lokalnie” oraz Lokalnego Funduszu Stypendialnego. Wystarczy w zeznaniu PIT wpisać OPP – STOWARZYSZENIE W.A.R.K.A. i nr KRS 0000160318.

Dlaczego warto to zrobić? Prosimy sprawdzić aktywność Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w roku 2014kliknij tu.

 

SPRAWOZDANIE Z OPRACOWANIA PROJEKTU PT. ”I CHOĆ MINĘŁO TYLE LAT”

Przygotowanie do opracowania projektu poprzedziliśmy spotkaniem w dniu 23.10.2014 r., na którym zapoznaliśmy grupę Seniorów z zasadami przystąpienia do konkursu „INICJATYWA SENIORSKA 2014” w formie małego projektu. Zdecydowaliśmy, że przedmiotem projektu będzie album przedstawiający zdjęcia z naszego dzieciństwa, młodości i czasu teraźniejszego, z krótkim opisem naszego życia.

Do opracowania i złożenia projektu oraz przygotowania harmonogramu prac wytypowane zostały 3 osoby: Janina Jakubowska, Elżbieta Buczek, Walentyna Sikorowska. Uzgodniony został tytuł projektu, wybraliśmy 3 osoby do zbierania zdjęć i życiorysów z tytułami ulubionych piosenek z lat młodości.

Na spotkaniu w dniu 6 listopada wyznaczyliśmy 2 osoby do znalezienia odpowiedniego fotografa, który wykona odbitki zdjęć. Opracowaliśmy harmonogram projektu z wyznaczeniem odpowiedzialnych za poszczególne zadania. W składzie 3 osób przystąpiliśmy do opracowania projektu. Wszyscy mieli przygotować w brudnopisie opis swojego życia. W dniu 14.11.2014 r. została zawarta umowa dotycząca dofinansowania niezbędnego do realizacji projektu pomiędzy Stowarzyszeniem W.A.R.K.A. a Grupą Seniorska Klub Złotego Wieku w Warce. Po podpisaniu umowy zgodnie z harmonogramem przystąpiliśmy do działania.W dniu 16.11.2014 dokonaliśmy zakupu albumu i wszystkich niezbędnych materiałów pomocniczych. Oddaliśmy zdjęcia do wykonania odbitek.

I tak począwszy od 17.11. do 30.11. zbieraliśmy się w grupach 8 – 10 osobowych we wtorki i czwartki opracowaliśmy treści opisów oraz wykonywaliśmy prace związane z wklejaniem zdjęć. Każdy Klubowicz miał przeznaczone 2 strony w albumie i osobiście wskazywał miejsce i kolejność wklejania zdjęć. Na wstępie znalazły się zdjęcia osób, które przed 40 laty założyły Klub Złotego Wieku w Warce, następnie zdjęcie wspólne członków Klubu z 2014 r. Następna stroną był tytuł albumu i wiersz nawiązujący do niego. Dalej dedykacja dla Seniorów nieżyjących ze zdjęciami przewodniczących i opisem. Pokazaliśmy także późniejszych przewodniczących – zdjęcia i opis. Następują po nich zdjęcia i opisy życia 37 członków Klubu Seniorów. Przedstawiliśmy Jubileusz 40 lecia Klubu ze zdjęciami opisem. Pokazaliśmy działalność Klubową poprzez opis i zdjęcia, a następnie moment podpisania umowy oraz dalej udokumentowaliśmy realizację naszego projektu. W dniu 4 .12.2014 r. spotkaliśmy się przy słodkim poczęstunku, aby oficjalnie zakończyć projekt. Tego dnia odbyła się uroczysta prezentacja naszego ukończonego albumu przy udziale Kasi Dubeltowicz ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A. oraz przedstawicielki CeSiR Grażyny Jagiełło. Za stronę muzyczną odpowiadał jak zwykle nasz Klubowy Kolega Wacław.

W albumie zostały również umieszczone podziękowania dla :

– założyciela Klubu Tadeusza Kulawika,

– Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

– Grażyny Jagiełło

W albumie zamieściliśmy 2 płyty z nagraniami piosenek najbardziej ulubionych z czasów naszej młodości. W ten sposób przedstawiliśmy historię 40 lat działalności Klubu Złotego Wieku w Warce. Wszyscy byliśmy zadowoleni, obowiązkowi i przejęci odpowiedzialnością za wykonywaną pracę. Wspólne oglądanie zdjęć pozwoliło nam bardziej się poznać, przybliżyć, ocieplić nasze relacje. Pozostawiamy pamiątkę następnym pokoleniom. Przedstawione w projekcie zadania zostały zrealizowane i cel został osiągnięty.

Projekt „Powiatowe Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Seniorów” realizowane jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2010. 

Poprzedni artykułWarszawa coraz “bliżej”
Następny artykułKolędujące Laski
Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE