Więcej

  Wielkie kino w Warce

  W niedzielę 22 lutego po raz kolejny do Warki zawita „Kino Orange” a wraz z nim wielkie hity dużego ekranu. W sali OSP będzie można obejrzeć zarówno coś dla najmłodszych jak i dla starszych, a nawet i „najstarszych”. Będą propozycje bardziej rozrywkowe ale i kino niezwykle ambitne, w tym specjalnie w „Oskarowa Noc” nasz kandydat – „Ida”. Na ekranie pojawią się znakomici aktorzy, wśród nich Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz czy Agata Kulesza.

  Warto już dziś zarezerwować niedzielny czas i zaopatrzyć się w bilety, które są w cenie jedynie 13zł (dla klientów sieci Orange dodatkowa promocja 2 w cenie 1) a można je kupić klikając TU. Rezerwacji można dokonać telefonicznie +22 357 78 00 lub mailowo rezerwacje@kinoorange.pl.

  Na filmową niedzielę w Warce zaprasza „Kino Orange” oraz „Dworek na Długiej”. Partnerem pokazów jest OSP Warka.

   

  10:00 – „Baranek Shaun” (2D, dubbing)

  Familijny/ komedia/ animacja, BO, cena biletu: 13 zł, czas trwania: 85 minut,

  Opis: Mała owca w wielkim mieście!! Kinowa opowieść o przygodach Baranka Shauna, bohatera jednego z najbardziej popularnych seriali animowanych dla młodszych i trochę starszych.

  [youtube]http://youtu.be/I4M4yf8OE74[/youtube]

   

  11:45 – „Hiszpanka”

  Historyczny/ kryminał/ akcja/ 12+, cena biletu: 13 zł, czas trwania: 127 minut,

  Opis: POLSKA MEGAPRODUKCJA z międzynarodową obsadą, o zapomnianym w polskiej historii, jedynym zwycięskim powstaniu – Powstaniu Wielkopolskim.

  Zrealizowana z niezwykłym rozmachem produkcja przedstawia historię, która przekracza granice wyobraźni. Nie wiadomo, czy powiązane z Powstaniem Wielkopolskim wydarzenia są prawdą, czy jedynie iluzją. Porywają efekty specjalne, które zapraszają widzów w niezwykłą, pełną przygód podróż w innym wymiarze. W „Hiszpance” nic nie jest oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu.

  W roli głównej zobaczymy Jana Frycza, jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków – Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko – dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem.

  Film wyreżyserował Łukasz Barczyk. W obsadzie znaleźli się: Crispin Glover, Bruce Glover, Florence Thomassin, Jan Frycz, Patrycja Ziółkowska, Jakub Gierszał, Sandra Korzeniak, Magdalena Popławska, Jan Peszek, Tomasz Kowalski, Piotr Głowacki, Karl Markovicks, Thomas Schweiberer, Jack Recknitz, Fritz von Friedl i wielu innych wspaniałych aktorów.

  [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-4wsWUc78lM[/youtube]

   

  14:15 – „Carte Blanche”

  Dramat obyczajowy/ 12+, cena biletu: 13 zł, czas trwania: 106 minut,

  Opis: Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który – aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury – ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. W roli głównej Andrzej Chyra – trzykrotny laureat nagrody dla najlepszego aktora festiwalu w Gdyni („Dług”, „Komornik”, „W imię…”), który jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć powiedział: „To poruszający, ludzki scenariusz. Chyba najważniejsze w tej historii jest to, że ktoś dotknięty nieszczęściem potrafił to obrócić w coś optymistycznego”. Aktor podkreślał także, że film ten może być głosem w ważnej dyskusji społecznej.

  Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem zewnętrznym problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

  Maciej Białek, którego losy zainspirowały historię Kacpra, to nauczyciel historii w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Chorobę ukrywał przez wiele lat. Mimo utraty wzroku przez kolejne 15 lat uczył w szkole. Przekazywanie młodzieży wiedzy to jego pasja. Byli i obecni uczniowie Macieja Białka uważają go za niezwykle ciekawą i charyzmatyczną osobę. Jego zajęcia zawsze były urozmaicone, przecząc tezie, że historia bywa nudna. Białek twierdzi, że stworzenie dobrych relacji z uczniami wymaga okazania im zainteresowania, szacunku i traktowania ich poważnie. Na przestrzeni lat jego historią interesowały się wszystkie najważniejsze media w Polsce. Historia Macieja Białka zainspirowała Jacka Lusińskiego do napisania scenariusza, bo sam Maciej stanowi inspirację dla innych. Jest przykładem na to, że w życiu spotykają nas różne doświadczenia, ale to od nas zależy, kim jesteśmy i czy jesteśmy szczęśliwi.

  [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HZaJr-KGqeQ  [/youtube]

   

  16:15 – „Ziarno prawdy”

  Thriller/ 15+, cena biletu: 13 zł, czas trwania: 110 minut,

  Opis: Jest wiosna 2013 roku. Prokurator Teodor Szacki (Robert Więckiewicz) nie pracuje już w Warszawie, pożegnał się z przeszłością i karierą, by przenieść się do Sandomierza. Tu zaczyna „nowe wspaniałe życie”, ale dość szybko spotyka go rozczarowanie. W obcej i nieprzyjaznej rzeczywistości rozgoryczony Szacki prowadzi śledztwo w sprawie dziwacznego morderstwa, którego ofiarą jest sandomierska działaczka społeczna, kobieta szanowana i ceniona, o nieskazitelnej reputacji. W trakcie dochodzenia Szacki napotyka na kolejne przeszkody i ścianę milczenia. Jednocześnie całej sprawie towarzyszy gorączka medialna. Nie bez znaczenia są tu bolesne relacje polsko-żydowskie oraz historia, która wydarzyła się przeszło sześćdziesiąt lat wcześniej. Wśród zagadek i kłamstw Teodor Szacki będzie próbował odnaleźć ziarno prawdy.

  [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rCAzipdiY6c[/youtube]

   

  18:30 – „Ida”

  Dramat/ 12+, cena biletu: 13 zł, czas trwania: 80 minut,

  Opis: Dwie nominacje (najlepsze zdjęcia i najlepszy film nieanglojęzyczny) do Oscara! Jeden z najlepszych polskich filmów na ekranie Kina Orange.

  Młoda zakonnica odkrywa, że jest Żydówką, którą w dzieciństwie ochrzczono, aby ją ocalić z Holocaustu. Wraz ze swoją jedyną żyjącą krewną, komunistką odsuniętą od władzy, jedzie do rodzinnej miejscowości. To podróż w poszukiwaniu tożsamości, miłości i wybaczenia. Choć filmowa historia rozgrywa się w roku 1961, nie jest to film rozliczeniowy. Reżysera nie interesuje kino historyczne, lecz opowieść o człowieku.

  [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3B51y2DJWvQ[/youtube]

   

  20:15 – „Pięćdziesiąt twarzy Greya”

  Romans, dramat/ UWAGA FILM OD 18 LAT, cena biletu: 13 zł, czas trwania: 120 minut,

  Opis: Ekranizacja największego bestsellera ostatnich lat. Książka „Pięćdziesiąt twarzy Greya” uznawana jest za najszybciej sprzedającą się w historii literatury; do dziś serię kupiło ponad 100 milionów osób na całym świecie.

  Studentka literatury Anastasia Steele (Dakota Johnson) poznaje przystojnego, tajemniczego milionera Christiana Greya (Jamie Dornan). Początkowe zauroczenie przemienia się w gorący perwersyjny romans, który na zawsze zmieni życie Anastasii.

  Najbardziej oczekiwana premiera roku. W Kinie Orange od 13 lutego 2015.

  [youtube]http://youtu.be/kRwlUVKNMR8[/youtube]

   

  Cały repertuar wraz z możliwością zakupienia biletów – KLIKNIJ TU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE