Więcej
  Strona głównaInstytucjeBudżet gminy uchwalony jednogłośnie

  Budżet gminy uchwalony jednogłośnie

  Rada Miejska w Warce 29 stycznia 2015 roku jednogłośnie przyjęła budżet Gminy Warka na 2015 rok.

  Budżet gminy zakłada dochody w wysokości 58.669.954 zł zaś wydatki 56.372.077 zł. Zaplanowana nadwyżka budżetowa w kwocie 2.297.877 zł przeznaczona zostanie na spłatę wcześniejszych zobowiązań finansowych Gminy Warka w tym m.in. wykup obligacji wyemitowanych w 2010 roku oraz spłatę kredytów i pożyczek. Uwzględniono w budżecie środki finansowe na realizację zadań inwestycyjnych poprawiających jakość życia mieszkańców naszej gminy w wysokości 7.213.623 zł w tym prawie połowa to środki pozyskane z zewnątrz.

  Do najważniejszych zadań inwestycyjnych należą:

  – Przebudowa ul. Długiej i Cmentarnej w Warce

  – Przebudowa drogi powiatowej Konary-Podgórzyce

  – realizacja projektu „Warka Turystyczną Perłą Mazowsza”

  W pełni zabezpieczono środki finansowe w kwocie 405.254 zł na wyodrębnienie funduszu sołeckiego dla 46 sołectw w Gminie Warka.

  Burmistrz Warki Dariusz Gizka w swoim wystąpieniu podkreślił, iż przedstawiony budżet zabezpiecza sprawne funkcjonowanie wszystkich jednostek gminnych i jednocześnie gwarantuje możliwość dalszego, dynamicznego rozwoju gminy.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE