Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejHistoria niezwykłego nauczyciela w kinie w Warce

  Historia niezwykłego nauczyciela w kinie w Warce

  Niezwykle wzruszającą i prawdziwą historię nauczyciela z lubelskiego ogólniaka, który przez kilka lat ukrywał że traci wzrok obawiając się utraty pracy będzie można obejrzeć w Warce na dużym ekranie 22 lutego w ramach „Kina Orange”. W nieco ponad dwa tygodnie od premiery film obejrzało już ponad 200 tys. widzów.

  Prowadził lekcje, sprawdzał klasówki, matury. Nikt nie zauważył, że nie widzi. Udawał, dopóki nie zderzył się z murem – dosłownie. Jak opowiada Maciej Białek w którego rolę w filmie wcielił się znakomity Andrzej Chyra (trzykrotny laureat nagrody dla najlepszego aktora festiwalu w Gdyni za filmy „Dług”, „Komornik”, „W imię…”), tracąc wzrok stopniowo uczył się funkcjonować „w ciemnościach”. Listę obecności na lekcjach sprawdzali uczniowie, dziennik elektroniczny wypełniała pani z biblioteki, rozkład szkoły znał na pamięć, poprosił konserwatora, żeby przybił hak na tablicy wiszącej w pokoju nauczycielskim na wysokości klucza do klasy numer 12 tak żeby odliczając mógł zorientować się, że to właściwy klucz.

  Mimo utraty wzroku przez kolejne 15 lat Maciej Białek uczył w szkole. Przekazywanie młodzieży wiedzy to jego pasja. Byli i obecni jego uczniowie uważają go za niezwykle ciekawą i charyzmatyczną osobę. Jego zajęcia zawsze były urozmaicone, przecząc tezie, że historia bywa nudna. Białek twierdzi, że stworzenie dobrych relacji z uczniami wymaga okazania im zainteresowania, szacunku i traktowania ich poważnie. Na przestrzeni lat jego historią interesowały się wszystkie najważniejsze media w Polsce. Historia Macieja Białka zainspirowała Jacka Lusińskiego do napisania scenariusza, bo sam Maciej stanowi inspirację dla innych. Jest przykładem na to, że w życiu spotykają nas różne doświadczenia, ale to od nas zależy, kim jesteśmy i czy jesteśmy szczęśliwi.

  22 lutego o godz. 14:15 w sali OSP odbędzie się pokaz „Carte Blanche” w ramach „Kina Orange”. 

  Bilety w cenie 13zł (dodatkowa promocja dla abonentów sieci Orange 2 w cenie 1) można kupić na stronie kina Orange (kliknij tu). Rezerwacji można dokonać telefonicznie +22 357 78 00 lub mailowo rezerwacje@kinoorange.pl.

  [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HZaJr-KGqeQ  [/youtube]

  Dramat obyczajowy/ 12+, cena biletu: 13 zł, czas trwania: 106 minut,

  Opis: Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem zewnętrznym problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

  Carte-Blanche-plakat

  Kino Orange 22 lutego w Warce:

  • 10:00 – Baranek Shaun
  • 11:45 – Hiszpanka
  • 14:15 – Carte Blanche
  • 16:15 – Ziarno Prawdy
  • 18:30 – Ida
  • 20:15 – Pięćdziesiąt twarzy Greya

  Więcej o filmach w Warce – kliknij tu.

  Na filmową niedzielę w Warce zaprasza “Kino Orange” oraz “Dworek na Długiej”. Partnerem pokazów jest OSP Warka.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE