Więcej
  Strona głównaInstytucjeBiblioteka PedagogicznaTV.WARKA ma już ponad 300 filmów

  TV.WARKA ma już ponad 300 filmów

  Na początku lutego ruszyła warecka telewizja internetowa www.TV.WARKA.pl. Jest to portal na którym można obejrzeć filmy z różnych lokalnych przedsięwzięć – sportowych, kulturalnych, edukacyjnych, religijnych, turystycznych i innych. Obecnie jest już na nim ponad 300 filmów z ostatnich kilku lat. Projekt jest wspólnym działaniem Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” oraz Witolda Batte – wieloletniego radnego, osoby, która od lat dokumentuje takie właśnie wydarzenia w formie video.

  Jak zaznacza dyrektor „Dworku na Długiej” Andrzej Zaręba „Zależy nam na tym aby portal był miejscem zawierającym jak największy zbiór różnych filmów związanych z naszym miastem i gminą, a dzięki prostym i przejrzystym sposobom wyszukiwania był zarówno dobrym źródłem materiałów archiwalnych jak i miejscem gdzie będzie można oglądać wydarzenia bieżące. Ma on pokazywać życie Warki, ma służyć wszystkim, którzy coś fajnego tu robią dlatego też od razu zaprosiliśmy do współpracy kilkadziesiąt instytucji, organizacji i lokalnych mediów tak aby wspólnie stworzyć coś wartościowego dla wszystkich mieszkańców. Partnerów, których można obejrzeć na stronie w odpowiedniej zakładce jest już niemalże trzydziestka, w tym portal „warka24.pl”. Jednocześnie chcemy aby w przyszłości portal stał się miejscem dla młodych osób, które chcą zdobywać wiedzę i doświadczenie dziennikarsko-filmowe, dlatego od września planujemy uruchomienie w „Dworku” takich właśnie warsztatów. Naszym marzeniem jest tworzenie nie tylko filmów prezentujących minione wydarzenia ale również zapowiedzi, reportaży a nawet krótkich lokalnych wiadomości. Dlatego już dziś zapraszając do jak najczęstszego odwiedzania portalu zachęcamy wszystkich do jego współtworzenia.”

  Zobacz Warkę w Telewizji Internetowej www.tv.warka.pl

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE