Niejeden Mistrz Szachowy

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” zakończyła realizację projektu „Szukamy Wareckiego Mistrza Szachowego”. Jego głównym celem była aktywizacja i edukacja mieszkańców a w szczególności dzieci i młodzieży poprzez udział w zaproponowanych przez nas działaniach o tematyce szachowej. Najważniejszym elementem projektu był cykl bezpłatnych zajęć szachowych w szkołach podstawowych na terenie gminy. Zajęcia te były podstawą do zapoznania dzieci ze specyfiką gry w szachy i zainteresowaniem jak największej liczby uczniów tym niezwykle wartościowym edukacyjnie sportem. W zajęciach w trakcie trwania projektu uczestniczyło około 130 dzieci. Kolejnym, niezwykle ważnym punktem projektu była „Międzyszkolna Liga Szachowa”, w której udział wzięły wszystkie gminne szkoły podstawowe. Odbyły się także dwa otwarte „Turnieje Szachowe” oraz „Festiwal Szachowy” podczas którego można było zarówno zmierzyć się z szachowym mistrzem w rozgrywce symultanicznej jak i wziąć udział w rodzinnym turnieju. Festiwal zgromadził około 200 osób!

Projekt „Szukamy Wareckiego Mistrza Szachowego” zaowocował liczną grupą dzieci i młodzieży uczestniczących w działaniach związanych z grą w szachy. Po zakończeniu projektu we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy nadal prowadzone są zajęcia szachowe co mamy nadzieję zaowocuje znalezieniem niejednego Mistrza Szachowego.

Projekt  „Szukamy Wareckiego Mistrza Szachowego” został zrealizowany przez Gminna Instytucję Kultury „Dworek na Długiej” dzięki  wsparciu środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

pASEK-Z-LOGAMI-zm

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE