14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejMajówka… z "Wareckimi Questami"

  Majówka… z „Wareckimi Questami”

  Jak w ciekawy i jednocześnie pożyteczny sposób spędzić „Majówkę” w Warce? Jednym ze sposobów może być questing czyli coraz bardziej popularna forma turystyki bezobsługowej, tj. takiej, którą można realizować samodzielnie, niezależnie od pory dnia i roku, bez przewodników i osób obsługujących. Mając w ręce jedynie ulotkę questową można spacerując po Warce odkrywać dorobek przyrodniczy i kulturowy, historię i legendy związane z naszym niemalże 7-wiekowym grodem nad Pilicą, jednocześnie rozwiązując różnorodne zagadki i zdobywając „skarby”.

  Każdy, kto chciałby wyruszyć na wyprawę questową po Warce może odwiedzić stronę www.wareckiquesting.pl i samodzielnie wydrukować sobie ulotki lub może otrzymać je w kilkunastu miejscach w Warce i okolicy (lista podana na stronie www), m.in. są one w Kawiarence na Rynku i Kempingu nad Pilicą.

  Przypomnijmy, że w Warce opracowane zostały cztery niezwykłe questy – o „Piotrze Wysockim” dla osób, które chciałyby poznać losy Bohatera Powstania Listopadowego 1830 roku i odwiedzić miejsca z nim związane. Legendy m.in. o siłaczu spod Warki co dzwony nosił czy o uzdrowieńczej mocy wareckiego piwa poznać można wędrując questem „Wareckich Legend”. O istniejących kiedyś w Warce „Siedmiu Świątyniach” opowiada kolejna, niezwykle interesująca wyprawa a historię zamieszkujących w Warce wyznawców judaizmu i ich zwyczaje przybliża quest „Dzieje Wareckich Żydów”.

  Zapraszamy do odkrywania nieodkrytego z wareckimi questami…

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE