14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeNiebezpieczny pożar w Niwach Ostrołęckich

  Niebezpieczny pożar w Niwach Ostrołęckich

  W nocy z 16 na 17 sierpnia w Niwach Ostrołęckich wybuchł pożar. Ogień strawił kilkadziesiąt hektarów łąk, zagajników, nieużytków. Zagrażał pobliskim zabudowaniom i okolicznym lasom, gdyby nie zaangażowanie wielu ludzi, mogłoby dojść do niewyobrażalnych zniszczeń.

  W akcji gaszenia pożaru brały udział zastępy: JRG Grójec, OSP Chynów, OSP Jasieniec, OSP Warka, OSP Gąski, OSP Janów, OSP Michałów Dolny, OSP Konary, OSP Branków, OSP Ostrołęka oraz okoliczni mieszkańcy.

  Monitorowanie i wygaszanie miejsc objętych pożarem trwało jeszcze kilka dni.

  Mieszkańcy Niw Ostrołęckich pragną serdecznie podziękować strażakom, wszystkim osobom, które aktywnie uczestniczyły w gaszeniu pożaru. Szczególne podziękowania kierują do właścicieli i pracowników firm: „Cendromet” i „Tamet” z Ostrołęki. Słowa uznania za ogromne zaangażowanie, ofiarność, poświęcenie należą się sołtysowi Niw Ostrołęckich – Rafałowi Kociszewskiemu.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE